Nowy komisariat w Krakowie. Przeniosą się tam policjanci z Zamoyskiego

Musisz przeczytać

U zbiegu ulic Mochnaniec i insp. M. Woźniczki, w rejonie Czerwonych Maków, powstanie nowy komisariat policji w Krakowie. Przeniosą się tam policjanci z V komisariatu, który dziś funkcjonuje w zabytkowym budynku przy ulicy Zamoyskiego 20 – 22. Nowy obiekt ma być gotowy za dwa lata.

W poniedziałek, 13 września 2021 r. komendant wojewódzki Policji w Krakowie insp. Michał Ledzion zawarł z Tomaszem Ćwikowskim prezesem firma Erbet Sp. z o.o umowę na budowę nowej siedziby komisariatu V w Krakowie. Komisariat obsługujący dzielnice Dębniki, Łagiewniki i Podgórze będzie miał siedzibę przy zbiegu ulic Mochnaniec i insp. M. Woźniczki.

Obecna siedziba V komisariatu to ulica Zamoyskiego 20 – 22. Budynek położony jest w zwartej, miejskiej zabudowie dzielnicy Podgórze, został wzniesiony w pierwszej połowie XX wieku, a następnie rozbudowano go w roku 1989. Budynek administracyjno-biurowy posiada 4 kondygnacje nadziemne i piwnice wykonane w technologii tradycyjnej, murowanej. „Aktualnie siedziba KP V w Krakowie jest w niezadowalającym stanie technicznym, bez wystarczającej ilości miejsc do parkowania. W Komisariacie Policji V w Krakowie pracuje obecnie146 policjantów i 16 pracowników cywilnych” – informuje policja. To dlatego podjęto decyzję o budowie nowej siedziby.

Wykonawcą inwestycji jest nim firma ERBET z Nowego Sącza. Budowa komisariatu będzie kosztować 26 871 810 zł. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę budynku administracyjno-biurowego wraz z parkingiem podziemnym na 28 miejsc, stanowiskiem mycia pojazdów i masztem antenowym, instalacjami wewnętrznymi (wodociągową i hydrantową, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, gazową, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, przeciwpożarową, elektryczną i niskoprądową), instalacjami poza obrysem budynku (wewnętrzną linią zasilającą, agregatem prądotwórczym, oświetlenia terenu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym, wodociągową) oraz zagospodarowaniem terenu: drogami wewnętrznymi i drogą pożarową, parkingami, układem ścieżek pieszych, placem manewrowym oraz elementami małej architektury, a także wycinkę drzew i nasadzenia następcze.

Fot. Policja w Krakowie

Dokumentację projektową sfinansowano z Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020, a realizacja budowy nastąpi ze środków budżetowych. Roboty powinny się rozpocząć w III kwartale 2021 roku. Budowa ma się zakończyć w roku 2023. Potem realizowane będą zakupy wyposażenia w sprzęt kwaterunkowo-biurowy oraz łączności i informatyki.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca