Nowy park przy ulicy Lubostroń. Nawet na kilku hektarach

Musisz przeczytać

W rejonie ulicy Lubostroń powstanie nowy park miejski. Jest już projekt uchwały zobowiązującej prezydenta Krakowa do podjęcia działań w celu stworzenia takiego parku na terenach należących do gminy.

Projekt uchwały w sprawie stworzenia nowego parku w rejonie ulicy Lubostroń zgłosił klub Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Radni chcą, by prezydent Jacek Majchrowski podjął działania, którym celem będzie utworzenie parku na terenach należących do gminy. – Tam jest kilka hektarów gminnych terenów. Na ilu powstanie park? To już ewentualnie decyzja pana prezydenta – podkreśla Andrzej Hawranek, szef klubu KO.

Fot. screen mapy.e-turysta,pl

W uzasadnieniu do projektu uchwały mowa jest o tym, że tereny pod nowy park mają duże walory przyrodnicze i doskonale nadaje się do rekreacji. „Stworzenie na tym terenie warunków do uprawnia sportu, spacerów, wypoczynku może zapobiec niekontrolowanemu zaśmiecaniu okolicy. Należy także podkreślić, iż w okolicy, w której występuje duża i postępująca urbanizacja, brakuje ogólnodostępnego parku miejskiego” – argumentują radni Koalicji Obywatelskiej.

(GEG)

 

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca