Jest nowy termin otwarcia kąpieliska na Zakrzówku. Trochę jeszcze poczekamy…

Musisz przeczytać

Ze strony Zarządu Zieleni Miejskiej padł kolejny termin otwarcia kąpieliska na Zakrzówku. To 1 lipca 2023 roku. Trochę więc jeszcze poczekamy na możliwość korzystania z podwieszanych basenów na Zakrzówku.

Zakrzówek już czeka...

Zakrzówek już czeka...

Nowy termin otwarcia kąpieliska na Zakrzówku zdradził na antenie Radia Kraków Jarosław Tabor z Zarządu Zieleni Miejskiej. Jeszcze kilka miesięcy temu przedstawiciele ZZM obiecywali, że tego baseny będą dostępne dla chętnych plażowiczów. W połowie czerwca było już pewne, że nie ma na to szans. Podany obecnie termin jest tak odległy, że z jego dotrzymaniem nie będzie już chyba żadnych problemów.

Kąpielisko na Zakrzówku ma być otwarte 1 lipca 2023 roku, a więc z początkiem przyszłorocznych wakacji. Same podwieszane baseny i podesty wokół są już gotowe, ale to za mało, by mogli z nich korzystać miłośnicy plażowania i pływania. – Jeżeli chodzi o ostateczne oddanie Zakrzówka do użytkowania i basenów, do tego są potrzebne też budynki, choćby wejściowy z zapleczem sanitarnym. Jest to uzależnione między innymi od Tauronu. Prąd nie jest jeszcze podłączony – przyznał w Radiu Kraków Jarosław Tabor z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Podłączenie do prądu planowane jest dopiero wiosną przyszłego roku. Przedstawiciel ZZM powiedział, że prace przy budynku znajdującym się przy wejściu na teren basenu i przy budynku na ulicy Norymberskiej powinny się zakończyć we wrześniu tego roku.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca