Polacy omijają Kraków szerokim łukiem

Musisz przeczytać

Zakopane, Kołobrzeg i Władysławowo – te miasta są na podium najczęściej odwiedzanych przez Polaków w te wakacje. Natomiast obcokrajowcy najchętniej przyjeżdżają do Krakowa – wynika z raportu trivago.pl, największej na świecie wyszukiwarki hoteli.

Według danych trivago.pl, najpopularniejszym kierunkiem Polaków organizujących wakacje na własną rękę w lecie, w Polsce jest Zakopane. To najczęściej wybierane miejsce w miesiącach lipiec, sierpień i wrzesień. Średnia cena za nocleg dla dwóch osób wynosi tutaj 285 zł. Na pozostałych miejscach pierwszej dziesiątki uplasowały się miejscowości nadmorskie.

Mianowicie, na drugim i trzecim miejscu znalazły się Kołobrzeg i Władysławowo. Tutaj średnie ceny za nocleg wynoszą kolejno 532 zł i 309 zł. Pierwszą piątkę zamykają Sopot (584 zł) i Gdańsk (400 zł). W następnej kolejności znalazły się Łeba (318 zł), Międzyzdroje (513 zł), Mielno (314 zł), Świnoujście (431 zł) i Ustka (393 zł).

Kraków zajmuje odległe 16 miejsce.

20 najpopularniejszych kierunków Polaków w Polsce we wakacje (lipiec, sierpień i wrzesień).
20 najpopularniejszych kierunków Polaków w Polsce we wakacje (lipiec, sierpień i wrzesień) / źródło: trivago.pl

Trivago.pl sprawdziło również, które narodowości najbardziej interesują się noclegiem w Polsce na okres lipca, sierpnia i września. Noclegu w Polsce najczęściej szukają Niemcy, Anglicy, Norwedzy, Szwedzi i Włosi.

Jak wynika z raportu, obcokrajowcy najchętniej odwiedzają Kraków. Stolica Małopolski jest miastem pierwszego wyboru dla Anglików, Norwegów, Włochów, Czechów, Hiszpanów, Holendrów i Francuzów.

Narodowości, które najczęściej przyjeżdzają do Polski we wakacje
Narodowości, które najczęściej przyjeżdżają do Polski we wakacje / źródło: trivago.pl

– W tym roku Polska okazała się drugim z kolei najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym, zaraz po Chorwacji – mówi Katarzyna Obrochtaz z trivago.pl.

Trivago to największa na świecie wyszukiwarka hoteli, z której co miesiąc korzysta ponad 120 milionów użytkowników na całym świecie.

(ip)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca