Obwodnica Zielonek. Będzie łatwiej wjechać do Krakowa!

Ponad 720 tys. złotych będzie kosztować dokumentacja dla II etapu zachodniej obwodnicy Zielonek. Umowę zlecającą wykonanie projektów podpisano we wtorek (18 lutego 2020 roku) w Urzędzie Marszałkowskim.

II etap zachodniej obwodnicy Zielonek to 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 794. Połączy planowaną północną obwodnicę Krakowa z ul. Krakowskie Przedmieście w Trojanowicach.

W ramach I etapu zlecono projekty na ponad 2-kilometrowy odcinek od granicy miasta Krakowa do ul. Pachońskiego oraz rozbudowę ulicy Glogera.

W ramach zlecenia na II etap zaprojektowane zostaną m.in. dwa wiadukty, most, chodniki i ścieżki rowerowe, a także drogi dojazdowe do obsługi terenów przyległych. W projekcie zostanie uwzględniona przebudowa i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej. Za wykonanie dokumentacji odpowiada firma YOUR Investment Sp. z o. o. z Krakowa.

Każdy kierowca, który rano próbuje wjechać do Krakowa od strony Zielonek, wie, jak bardzo potrzebne jest nowe rozwiązanie komunikacyjne, które usprawni ruch w tym rejonie. Obwodnica Zielonek będzie dopełnieniem północnej obwodnicy Krakowa i ułatwi do niej dojazd. Jedyna zła wiadomość jest taka, że na takie rozwiązanie trzeba poczekać jeszcze kilka lat, najprawdopodobniej do roku 2023.

Zachodnia obwodnica Zielonek ma też ułatwić podróże samochodom jadącym od Wolbromia w kierunku Krakowa.

GS

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie