Od dzisiaj kolejna zmiana organizacji ruchu na zakopiance. Trwa budowa nowej kładki (ZDJĘCIA)

Od dzisiaj, 14 maja kolejna zmiana organizacji ruchu na zakopiance w Głogoczowie. Na odcinku ok. 100 metrów zwężona zostanie do jednego, lewego pasa jezdnia w kierunku Krakowa. 

– Zmiana organizacji ruchu jest niezbędna, żeby wykonać prace związane ze wzmocnieniem skarpy i przygotowaniem fundamentów podpory przyszłej kładki – przekazał  Kacper Michna z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Budowana kładka nad zakopianką ma zastąpić istniejące przejście dla pieszych w pobliżu przystanku Głogoczów Podlesie.

Kładka zostanie zbudowana na trzech podporach, a których dwie będą po obu stronach zakopianki, a trzecia w środku, między jezdniami. Konstrukcja będzie miała 3,4 m szerokości i 33,5 m długości i będzie się znajdowała 6 m nad drogą. Na kładkę będzie można wejść po schodach lub wjechać windą.

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych. Głogoczowskim odcinkiem zakopianki każdego dnia przejeżdża ponad 52 tysiące pojazdów. Od 2017 roku było w tym miejscu pięć wypadków z udziałem pieszych.

Koszt jej budowy to 5,4 mln zł. Prace mają się zakończyć jesienią br. 

To nie koniec utrudnień w tym tygodniu na Zakopiance. W poniedziałek drogowcy zwęzili drogę  do jednego pasa w obie strony drogę w Gaju. Związane jest to z następnym etapem robót przy powstającym tam wiadukcie. Tym razem drogowcy zamknęli jezdnię w kierunku Myślenic, a ruch odbywa się po nitce prowadzącej do Krakowa.

– Jezdnią w kierunku Krakowa będą się poruszały samochody jadące w obie strony Zakopianką, mając do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu. Kończy się już budowa wiaduktu. Zdejmujemy deskowanie i będziemy montować kolektor odwodnieniowy. Dlatego musimy wprowadzić taką organizację ruchu – mówi Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace zaczęły się w poniedziałek o 5 rano i potrwają do piątku 17 maja. Wtedy zostanie przywrócona normalna organizacja ruchu.

fot. GDDKiA w Krakowie 

Najnowsze

Co w Krakowie