Rusza modernizacja stadionu miejskiego. Gdzie zagra Wisła Kraków?

To już pewne. Po kilku miesiącach poszukiwania wykonawcy modernizacji Stadionu Miejskiego im Reymana, udało się podpisać umowę. Od piątku, 9 grudnia 2022, rozpoczynają się prace budowlane. Pośpiech jest wskazany, ponieważ stadion musi być gotowy na rozpoczęcie Igrzysk Europejskich 2023.

– Inwestycja musi zostać zakończona do 31 maja przyszłego roku – powiedział dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal. Jak dodał, w tej sytuacji „liczy się każdy dzień”. – Prace zaczynamy od piątku. Najpierw zorganizowana zostanie całe zaplecze budowy i logistyka, później rozpocznie się etap prac projektowych. Jeśli chodzi o prace budowlane, to mówimy tutaj o miesiącu styczniu – zaznaczył Krzysztof Kowal.   

Prace obejmą modernizację elewacji stadionu oraz instalacji HVAC związanych z wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem, a także elektrycznych i teletechnicznych. W ramach prac dotyczących elewacji planowana jest wymiana okien, drzwi i poprawa ogólnej estetyki, tak by obiekt od zewnątrz prezentował się bardziej efektownie.

Wykonawca remontu, firma Eiffage Polska Budownictwo to jedna z największych firm budowlanych w Polsce. W Krakowie odpowiedzialna była za budowę m. in. hotelu Hilton w Balicach, stadion w Lille czy apartamentowiec Aggel Wawel – Jesteśmy piątą największą firmą budowlaną w Europie – podkreślił Marek Kowalik z firmy Eiffage.

Sezon ligowy drużyna Wisły Kraków rozpoczyna 11 lutego 2023 roku. W tym czasie stadion miejski będzie placem budowlanym. Co w takim razie z meczami Wisły i obecnością kibiców na stadionie? Jak podkreśla Krzysztof Kowal prace budowlane nie przeszkodzą w organizowaniu meczów. – Nie zakładamy ani nie planujemy zamykania stadionu. W przypadku konieczności wykonania jakiś prac, trzeba się będzie liczyć z zamknięciem stadionu na bardzo krótki okres czasu – powiedział dyrektor ZIS. Jak zaznaczył, takie zamkniecie nie będzie dłuższe niż 5 dni – Zakładamy, że żaden mecz Wisły w rundzie wiosennej nie zostanie przełożony – dodał. 

Będzie modernizacja stadionu Wisły. Podpisano umowę na 100 milionów złotych

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie