Zimowy rozkład lotów w Kraków Airport skromniejszy niż rok temu. Gdzie polecimy?

W niedzielę wchodzi w życie zimowy rozkład lotów w Kraków Airport. Pasażerowie będą mogli skorzystać z 90 połączeń do 65 portów lotniczych. – Wśród przewoźników pojawi się nowa linia lotnicza Luxair Luxembourg Airlines, która 30 listopada zainauguruje połączenie do Luksemburga – informuje krakowskie lotnisko.

– Wiemy, że dzisiaj planowanie podróży nie jest łatwe, wszyscy – cała branża – dąży do standaryzacji wytycznych, tak aby loty odbywały się na jednolitych zasadach, a pasażerowie mieli pewność wylotu i przylotu –  powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Krakowskie lotnisko zapewnia, że na bieżąco wdraża aktualizowane przez Radę Ministrów RP wytyczne dotyczące ograniczeń, mające zapewnić zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 oraz dostosowuje się do decyzji innych państw. Obecnie dostęp do terminala pasażerskiego mają wszyscy pasażerowie oraz osoby odprowadzające czy witające, po wcześniejszym poddaniu się pomiarowi temperatury.

Obowiązkowe jest zakrywania ust i nosa nie tylko w terminalu, ale także na terenie całej infrastruktury lotniska tj. parkingi oraz drogi prowadzące do terminalu. W lokalach handlowych może znajdować się maks. 5 osób na jedną kasę.

– Priorytetem dla Kraków Airport było, jest i pozostanie bezpieczeństwo podróżnych. Jako pierwszy port lotniczy w Polsce otrzymaliśmy ACI Airport Health Accreditation.To dowód na to, że nawet w takich sytuacjach jak ogólnoświatowa pandemia COVID-19, Kraków Airport pozostaje w czołówce najlepszych lotnisk świata dbających o najwyższe standardy bezpieczeństwa i zdrowia – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Oto dokąd zimą polecimy z Krakowa

Najnowsze

Co w Krakowie