Oddanie mostu Dębnickiego dopiero w grudniu

Początek grudnia to nowy termin oddania do ruchu remontowanego od lipca mostu Dębnickiego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Zarządu Dróg Miasta Krakowa, most nie został całkowicie otwarty w czwartek. O tym dlaczego tak się stało pisaliśmy w tym tygodniu.

Mieszkańcy niecierpliwie czekają na otwarcie mostu Dębnickiego. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej, od momentu rozpoczęcia remontu przeprawy zmagają się z gigantycznymi korkami. Deklarowane przez urzędników termony zakończenia prac były kilkukrotnie zmieniane. Ostatni termin, z nocy 22 na 23 listopada, również nie został dotrzymany. Taka żonglerka z terminami wywołała reakcję wiceprezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga, który dosadnie powiedział co sadzi o swoich podwładnych.

– Odbyłem rozmowę dyscyplinującą z wicedyrektorem Piotrem Trzepakiem z Zarządu Dróg Miasta Krakowa w sprawie postępu prac na moście Dębnickim. Rozumiem okoliczności niezależne od wykonawcy, które przesuwają termin ostatecznego zakończenia robót na kluczowej dla Krakowa przeprawie mostowej – przekazał Andrzej Kulig po tym, kiedy sie okazało, ze termin 23 listopada nie zostanie dotrzymany. – Uważam jednak, że powinienem być wcześniej uprzedzony o takich – możliwych do przewidzenia – czynnikach, żeby nie wprowadzać mieszkanek i mieszkańców w błąd. Jest to nauczka dla jednostki nadzorującej prace, by na przyszłość nie podawać nierealnych terminów zakończenia prac – dodał wiceprezydent.

Zamieszanie z remontami mostu Dębnickiego i Zwierzynieckiego. Wiceprezydent Kulig nakazuje wstrzymanie prac

Aktualnie drogowcy potrzebują jeszcze około tygodnia czasu, aby dokończyć remont mostu. „Zgodnie z umową termin oddania inwestycji jest 30 listopada i nic nie wskazuje, aby nie został dotrzymany” – powiedział w czwartek wiceprezydent Kulig. Jeśli termin zostanie dotrzymany, kierowcy pojadą  po wyremontowanym moście na początku grudnia. 

Wszystko jednak zależy od pogody. Do wykonania zostało jeszcze m.in. ułożenie izolacji pod jezdnią i wylanie asfaltu oraz montaż barierek i chodnika od strony Wawelu. Co ważne, łożenie warstwy izolacji wymaga bezdeszczowej pogody – Te prace mogą być wykonane jeśli przez trzy dni nie pada. Czekamy na okienko pogodowe – mówił na początku tygodnia Piotr Trzepak, wicedyrektor ZDMK.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa przeprasza kierowców i pasażerów komunikacji: „Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy”

Jarek Strzeboński

 

9 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie