Odwiedził nas Mikołaj z napisem BO na worku. Zostawił prezenty dla dzieci [konkurs]

W sumie ten Mikołaj wiele osób obdarowuje przez cały rok, ale tym razem postanowił zajrzeć też do Waszych domów i wsłuchać się w Wasze życzenia. W zamian przytaszczył worek pełen prezentów!

Tajemniczy skrót „BO” na jego worku oznacza „Budżet Obywatelski”, czyli coś, dzięki czemu poprawiamy życie swoje i sąsiadów.

Dzięki środkom z BO jedni sprzątają parki, inni przygotowują patriotyczne murale, wyposażają pobliskie place zabaw i siłownie, a także doposażają szkoły, świetlice, biblioteki.

Ale wróćmy do Mikołaja. Odwiedził nas lekko zasmucony i już w drzwiach uderzył się w piersi.

– W sumie to przez cały rok słucham głównie życzeń ludzi od 16–go roku życia, bo tyle muszą mieć, by złożyć projekt w BO. Dlatego teraz chciałbym zrobić coś bezpośrednio dla najmłodszych – mówił Mikołaj z błyskiem w oku i za moment ogłosił dla dzieciaków KONKURS.

– Napiszcie proszę, na co przeznaczylibyście pieniądze z budżetu obywatelskiego i dlaczego. Uzasadnijcie to tylko JEDNYM zdaniem, np. Jestem Kasia, mam 6 lat, mieszkam w Dzielnicy X i chciałabym wybieg dla psów, bo nie mam gdzie wyprowadzać mojego Lolusia – wyjaśnia Mikołaj i na zachętę zostawia swój wielki wór z prezentami.

A wór nieprzypadkowo jest ciężki, bo dla zwycięzców mamy:

I miejsce: Gra Monopoly Kraków + Kalendarz 2018 + zestaw gadżetów

II miejsce: Książka Zaułki Krakowa + Kalendarz 2018 + zestaw gadżetów

III miejsce: Książka Zaułki Krakowa + Kalendarz 2018 + zestaw gadżetów

5 wyróżnień: Książka Zaułki Krakowa + zestaw gadżetów

 

Prosimy przysyłać propozycje i jednozdaniowe uzasadnienia na adres redakcja@krknews.pl do piątku do godz. 23:59. W tytule maila proszę napisać „Konkurs BO”. Zwycięzcami zostaną autorzy najciekawszych i najlepiej uzasadnionych pomysłów, których o zajętym miejscu (lub wyróżnieniu) poinformujemy w sobotę za pośrednictwem maila.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie