Odwołają prezydenta? Gibała zebrał podpisy

Musisz przeczytać

60 tysięcy krakowian podpisało się pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego. Jest to wymagana liczba podpisów do tego, aby referendum zostało ogłoszone, a krakowianie mogli w nim zdecydować czy chcą zmiany na stanowisku prezydenta miasta.

Łukasz Gibała i jego Logiczna Alternatywa zaczęli zbierać podpisy 30 maja. Dziś już wiemy, że na kartach podpisała się wymagana liczba mieszkańców, czyli 60 tysięcy osób.

Akcja zbierania podpisów będzie jednak prowadzona nadal, do 21 lipca (taki termin wyznacza ustawa o referendum lokalnym), bo niektóre podpisy mogą być nieważne. Tymczasem Gibała chce mieć pewność, że referendum się odbędzie, dlatego planuje nadal namawiać krakowian i prosić ich o głos.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem byłego posła i kandydata na prezydenta, referendum mogłoby zostać rozpisane na początku października. Żeby było ważne, musi w nim wziąć udział 120 tysięcy krakowian, z których ponad połowa musiałaby się opowiedzieć za odwołaniem Jacka Majchrowskiego.

(ip)

fot. Facebook Łukasza Gibały

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca