Estakada nad al. 29 Listopada w kiepskim stanie. Nie wszyscy na nią wjadą

To nie jest dobra informacja dla kierowców. Korki na skrzyżowaniu al. 29 Listopada oraz ul. Lublańskiej i Opolskiej będą jeszcze większe. I to przez kilka najbliższych miesięcy. Wszystko przez kiepski stan estakady nad al. 29 Listopada. Obiekt jest w tak złym stanie, że Zarząd Dróg Miasta zdecydował się na ograniczenie ruchu na wiadukcie. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 lutego 2022 roku.

W styczniu odbył się przegląd techniczny estakady im. gen. Rozwadowskiego, przebiegającej nad al. 29 Listopada, w ciągu ul. Lublańskiej i Opolskiej. W związku ze stwierdzeniem pęknięć zlecono ich ekspertyzę. Na jej podstawie podjęto decyzję, że zostanie wprowadzone ograniczenie tonażu pojazdów poruszających się estakadą – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.
Zgodnie z zaleceniami, od 1 lutego 2022 – przez najbliższych kilka miesięcy – wprowadzone zostanie następujące ograniczenie:
– w kierunku Nowej Huty z estakady będą mogły korzystać jedynie samochody osobowe oraz autobusy komunikacji miejskiej – pozostałe pojazdy będą kierowane na jezdnię na poziomie 0. W kierunku granic miasta – ruch bez ograniczeń.
To oznacza, że ciężarówki jadące Opolską będą musiały przejechać przez skrzyżowanie, a nie nad nim.

„Podczas przeglądu technicznego estakady, inspektorzy zwrócili uwagę na pęknięcia na jednej z jej ścian. Zlecono ekspertyzę, która określiła czy możliwa jest dalsza eksploatacja obiektu. Jej wyniki wykazały, że można z niego korzystać, ale konieczne jest wprowadzanie pewnych ograniczeń oraz zlecenie napraw (do wykonania w ciągu najbliższych dwóch lat)” – czytamy w komunikacie ZDMK. Miejska jednostka zapewnia, że przygotowuje się do zlecenia opracowania robót naprawczych, a ich wykonanie będzie możliwe jeszcze w tym roku.

Ograniczenia w ruchu na estakadzie w ciągu Opolska – Lublańska to dodatkowe problemy dla kierowców w tej części Krakowa. I tak mają dużo kłopotów z powodu przebudowy al. 29 Listopada, a także budowy linii tramwajowej do Górki Narodowej.

(red)

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie