Ogródek działkowy pod kopcem Kościuszki do wzięcia

Musisz przeczytać

7 kwietnia 2022 roku odbędzie się przetarg na dzierżawę 5-arowego ogródka działkowego znajdującego się przy al. Waszyngtona, w sąsiedztwie kopca Kościuszki. Cena wywoławcza czynszu miesięcznego to 12,55 złotych (plus 23 proc. podatku Vat), ale należy spodziewać się co najmniej kilkukrotnego jej przebicia.

Pod młotek zostanie wystawiona prostokątna działka o powierzchni 5,38 ara. Znajduje się ona w ogrodzonym kompleksie ogródków działkowych przy al. Waszyngtona. Dzierżawca podpisze umowę na czas nieoznaczony. Co miesiąc będzie płacić czynsz, który zostanie ustalony w drodze licytacji rozpocznie się ona od stawki 12,55 złotych – to czynsz miesięczny. Do wylicytowanego czynszu doliczane będzie jeszcze 23 proc. podatku Vat. Jeśli dzierżawca będzie zalegać z opłatami przez dwa miesiące, umowa zostanie przez gminę zerwana.

Na oznaczonym terenie do wzięcia jest ogródek działkowy (fot. screen Miejski System Informacji Przestrzennej)

Ogródki działkowe rzadko trafiają na licytacje. A ten jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, bo w sąsiedztwie kopca Kościuszki, w środku zielonych terenów. Można się więc spodziewać wielu chętnych i zaciętej walki o prawo do dzierżawy ogródka. W ubiegłym roku licytacje prawa do dzierżawy ogródków kończyły się znaczącym podniesieniem ceny wywoławczej. W czerwcu 2022 roku do wzięcia było kilka ogródków przy ul. Zygmunta Starego. Ceny wywoławcze z kilku złotych poszybowały do kilkuset. Za najdroższy ogródek działkowy dzierżawca będzie płacić co miesiąc 450 złotych (plus Vat). To prawie 77 razy więcej niż wynosiła stawka, od której zaczęto licytację.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca