Olimpia. Flaga Igrzysk Europejskich przekazana Małopolsce i Krakowowi

Kraków i Małopolska oficjalnie stały się organizatorami III Igrzysk Europejskich. W antycznej Olimpii, greckim mieście gdzie odbywały się starożytne igrzyska olimpijskie, odbyła się ceremonia przekazania polskiej delegacji, flagi Igrzysk Europejskich. W piątek, 30 września 2022 roku flagę odebrał marszałek małopolski Witold Kozłowski.

Podczas piątkowej ceremonii, prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich, Spyros Capralos przekazał flagę Igrzysk Europejskich na ręce polskiej delegacji. – Pragnę podziękować panu Andrzejowi Kraśnickiemu za niestrudzoną pracę, którą wykonał wraz z zespołem, by III Igrzyska Europejskie Kraków Małopolska stały się faktem. Przed organizatorami wciąż sporo wyzwań, ale nie mam wątpliwości, że wspólnie zorganizujemy wydarzenie, na które zasługują najlepsi sportowcy z Europy. Wierzę, że gromadząc zawodników z całego kontynentu, w kraju będącym członkiem Unii Europejskiej, te igrzyska staną się symbolem jedności – powiedział Spyros Capralos.

– Dziękujemy Europejskiemu Komitetowi za przekazanie tej wspaniałej flagi. Kiedy zawiśnie nad Krakowem i Małopolską, będzie widocznym symbolem nadchodzącego, największego święta europejskiego sportu – mówił marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. – Jesteśmy różni, ale jesteśmy jednością – wszyscy pragniemy pokoju! Dlatego w obliczu rosyjskich działań wojennych przeciw narodowi ukraińskiemu, chcemy wszystkim pokazać, że Polska, Małopolska i Kraków to szczególnie przyjazne, gościnne i bezpieczne miejsca. Zapraszam na III Igrzyska Europejskie! – dodał marszałek.

Igrzyska Europejskie Kraków Małopolska odbędą się w dniach 21 czerwca – 2 lipca 2023. W niemal 30 dyscyplinach rywalizację podejmie około 8000 sportowców. Działania organizacyjne będzie wspierać 8000 wolontariuszy.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie