Gruzini włamywali się do mieszkań. Zabierali pieniądze i biżuterię

Czterech Gruzinów zatrzymano w związku ze śledztwem dotyczącym włamań na terenie Olkusza. Łupem włamywaczy padały głównie pieniądze i biżuteria. Obywatelom Gruzji grozi do 10 lat więzienia.

Jak informuje małopolska policja, złapanie sprawców to efekt współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. 6 czerwca 2022 roku na terenie Olkusza doszło do czterech włamań do mieszkań na jednym z osiedli. Włamywacze dostawali się do środka wykorzystując nieobecność domowników. Ich łupem padały głównie pieniądze i biżuteria.

Fot. małopolska policja

Sprawą włamań i kradzieży zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. – Policjanci sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop włamywaczy. Kolejne już ustalenia wskazywały na to, że przestępstw dokonywały najprawdopodobniej te same osoby, co znacznie zmniejszyło krąg podejrzanych. W końcu prowadzone w tej sprawie czynności operacyjne przyniosły oczekiwany efekt. Policjanci ustalili, 4 osoby, które zaangażowane były w ten proceder – relacjonują kryminalni.

To obywatele Gruzji w wieku 20, 45, 46 i 60 lat. Mężczyźni przebywali na terenie powiatu wągrowickiego. Olkuscy policjanci powiadomili tamtejszą jednostkę Policji o tych ustaleniach. Dzięki współpracy i szybkiej reakcji policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, mężczyźni zostali zatrzymani 10 czerwca 2022 roku, kiedy podróżowali samochodem. Po zatrzymaniu przewiezieni zostali do komendy w Olkuszu, gdzie trafili do policyjnego aresztu.

W niedzielę (12 czerwca br.) podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem. Na wniosek śledczych, poparty przez olkuską prokuraturę, 13 czerwca Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Jeszcze tego samego dnia mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy – zaznaczają policjanci. Śledczy nie wykluczają, że mężczyźni mogli dokonywać podobnych przestępstw na terenie całego kraju.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie