Osiedle domków dla jeży na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego

Musisz przeczytać

Na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego u zbiegu ul. Lubomirskiego i Rakowickiej. wyrosło ostatnio nowe, małe osiedle. Tym razem architektura posłuży… jeżom, które  często można spotkać tu na terenach zielonych. Inicjatorem akcji jest Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK.

Jak informuje Marek Frankiewicz, były Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego UEK, a prywatnie miłośnik jeży, który od lat razem z małżonką pomaga w ich rehabilitacji – zwierzęta zimują od października do marca. To właśnie okres, w którym jeże wybudzają się ze snu i szukają jedzenia – W ciągu nocy jeż jest w stanie pokonać nawet do 4 kilometrów. W Krakowie żyje kilka tysięcy jeży. Jeże są wielkimi sprzymierzeńcami człowieka. W naturalny sposób pomagają w zwalczaniu szkodników – czytamy.

Fot. NZS UEK.

 – Nasi studenci byli specjalnie przeszkoleni przez weterynarzy po to, aby wiedzieć, jak opiekować się jeżami. Domki są przygotowane jako zimowisko – wtedy służą jeżom jako schronienie. My staramy się pomagać mądrze, tak, aby nie wyręczać natury. Należy pochwalić także studentów, bo dbają o zwierzęta na terenie kampusu, a przy okazji cieszą się i obserwują naturę – informuje Uniwersytet Ekonomiczny.  

 

 

 

 

 

Fot. NZS UEK.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca