Ośmieszył się w magistracie. Teraz będzie wicemarszałkiem!

Senator Marek Pęk z wiceprezydentem Krakowa Andrzej Kuligiem

Znany głównie ze „śmiesznej akcji” w krakowskim magistracie senator Marek Pęk zostanie wicemarszałkiem izby wyższej parlamentu RP – dowiedział się nieoficjalnie KRKnews. Oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona jutro, ale nominacja polityka jest praktycznie przesądzona.

Marek Pęk to syn byłego senatora, Bogdana Pęka.

Do Senatu RP został wybrany z okręgu 31, obejmującego obszar powiatów krakowskiego, miechowskiego i olkuskiego. Wcześniej dwukrotnie bezskutecznie kandydował z listy PiS 2006 i 2014 do sejmiku małopolskiego.

Krakowianom dał się poznać głównie dzięki „akcji” w krakowskim magistracie. Pewnego dnia, tuż przed wyborami samorządowymi, wtargnął wraz z radnymi PiS do budynku urzędu miasta przy Placu Wszystkich Świętych i w świetle kamer domagał się dokumentów, które… i tak są jawne. Senator odwiedził pomieszczenia, w których dokumenty są przechowywane, by osobiście się im przyjrzeć. Wykonał kilka zdjęć kolorowych segregatorów. A cały happening nagrywał radny Michał Drewnicki.

Urząd działa transparentnie i przejrzyście. Wszystkie szafy i segregatory stoją przed Panem Senatorem Markiem Pękiem z PiS otworem.

Opublikowany przez Jacek Majchrowski Środa, 13 czerwca 2018

– Takiego cyrku jeszcze nie widzieliśmy! Ci z Zalewskiego oblali się rumieńcem, Monty Python oddał palmę pierwszeństwa, a najwięksi klauni pękli ze śmiechu. Zapraszamy na show cyrku im. senatora Marka Pęka – relacjonowaliśmy wówczas na KRKnews.

Senator „nadział się” jednak na wiceprezydenta Andrzeja Kuliga, który potraktował go niczym niedouczonego młokosa. Pęk kłócił się o to, czy został wybrany przez suwerena, więc Kulig – profesor prawa konstytucyjnego – szybko sprowadził go na ziemię. „Ja prawo konstytucyjne zdałem na 5, a pan na 3” – rzucił Kulig, co widać poniżej.

Interwencja senatorska Marka Pęka w Magistracie u prezydenta Majchrowskiego! Senator oczekuje odpowiedzi na konkretne pytania o zadłużenie miasta, przyznawane bez uzasadnienia nagrody dla wiceprezydentów czy o umowy zawierane przez prezydenta.

Opublikowany przez Prawo i Sprawiedliwość Kraków Środa, 13 czerwca 2018

Teraz Pęk będzie wicemarszałkiem senatu. To jedna z wielu zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego.

We wtorek na stanowisko wiceministra sportu powołany zostanie inny polityk z Małopolski – Jacek Osuch.

Początek zmian w rządzie po wyborach. Krakowski poseł wiceministrem. Zajmie się…

lm

Zobacz także