Osobna kolejka dla mieszkańców Krakowa. Jest decyzja ws. Zakrzówka

To już pewne. Pierwszeństwo w wejściu na kąpielisko na Zakrzówku będą mieli mieszkańcy posiadający Kartę Krakowską. Wczoraj pisaliśmy o pomyśle radnych Krakowa, by mieszkańcy miasta mogli wchodzić na teren kąpieliska poza kolejnością. Zmiany powinny zacząć obowiązywać pod koniec lipca. 

Mieszkańcy Krakowa posiadający Kartę Krakowską będą mieli pierwszeństwo w wejściu na kąpielisko na Zakrzówku. Taką uchwałę przegłosowali podczas środowej sesji miejscy radni. 

Wczoraj opisaliśmy reakcje mieszkańców Krakowa na pomysł radnych. Artykuł powstał przed głosowaniem i decyzją rady miasta.  Wprowadzenie priorytetu dla mieszkańców Krakowa spotkało się z różnymi reakcjami. Zwolennicy argumentują, że jest to sprawiedliwe rozwiązanie, które daje pewne przywileje lokalnym podatnikom. Z ich perspektywy mieszkańcy, którzy ze swoich podatków sfinansowali inwestycję, powinni mieć prawo do szybszego dostępu do atrakcji, na które się złożyli.

Jednak nie wszyscy mieszkańcy są przekonani o słuszności tego pomysłu. Niektórzy obawiają się, że priorytetowe wejście może prowadzić do konfliktów i poczucia niesprawiedliwości. Jedna z mieszkanek zwróciła uwagę na sytuację, gdy ktoś przychodzi na Zakrzówek ze znajomymi spoza Krakowa – czy wtedy ona wejdzie bez kolejki, a jej znajomi będą musieli czekać? Takie sytuacje mogą prowadzić do niepotrzebnych napięć i komplikacji. Więcej o reakcji mieszkańców Krakowa możecie przeczytać tutaj: 

Jesteś mieszkańcem Krakowa? Będziesz mieć osobną kolejkę na Zakrzówek

Karta Krakowska to program lojalnościowy stworzony przez Miasto Kraków, który oferuje mieszkańcom szereg zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. Aby móc korzystać z Karty Krakowskiej, trzeba spełniać jeden z dwóch warunków: być zameldowanym na pobyt stały na terenie Krakowa lub rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych w Krakowie.

Z Karty Krakowskiej mogą korzystać również dzieci osób spełniających powyższe warunki do 18. roku życia, a także osoby przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków, wychowawcy i dyrektorzy tych placówek.

Jednym z głównych atutów Karty Krakowskiej jest możliwość zakupu tańszych biletów miesięcznych na przejazdy tramwajami i autobusami. Teraz do tej listy korzyści dołączyło również priorytetowe wejście na kąpielisko Zakrzówek.

Na terenie kąpieliska wprowadzono również inne zmiany. – Z uwagi na duże zainteresowanie, a tym samym względy bezpieczeństwa wstęp na pomosty w słoneczne weekendy oraz dni świąteczne możliwy będzie od godz. 9. Od tego momentu obsługa będzie wydawała opaski uprawniające do wstępu. Wcześniejsze korzystanie z pomostów nie będzie możliwe. Opaski wydawane będą do godz. 19 – przekazał Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. 

Obsługa ratownicza pozostaje bez zmian i funkcjonuje w godzinach 10.00-18.00. W ciągu tygodnia: od wtorku do piątku kąpielisko funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.

Zarząd Zieleni Miejskiej po cichu zmniejsza limity wejść na kąpielisko Zakrzówek. Czekają nas jeszcze dłuższe kolejki?

Jarek Strzeboński 

Najnowsze

Co w Krakowie