Oto najlepszy policjant polskiej drogówki. Jest z Krakowa

Aspirant Dawid Suder z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie został najlepszym funkcjonariuszem ruchu drogowego w kraju. Podczas rozegranego w Kielcach Ogólnopolskiego Konkursu Policjanta Ruchu Drogowego bezkonkurencyjni okazali się policjanci z Krakowa. Zwyciężyli zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Ogólnopolski Konkurs Policjant Ruchu Drogowego ma długą tradycję. W Kielcach odbył już 33 finał tego konkursu. Do stolicy świętokrzyskiego zjechały duety najlepszych funkcjonariuszy drogówki ze wszystkich województw oraz dwaj reprezentanci Żandarmerii Wojskowej. Konkurs zaczął się we wtorek. Policjanci pisali test z zasad pierwszej pomocy, musieli również wykazać się praktycznymi umiejętnościami w tej dziedzinie. Tego dnia konkurowali też w jeździe sprawnościowej radiowozem. Środa upłynęła im na strzelnicy. W czwartek kierowali ruchem w centrum Kielc: na Krakowskiej Rogatce. Sprawdzali się też w jeździe sprawnościowej motocyklem. W piątkowy ranek pisali test ze znajomości przepisów prawa. Po podsumowaniu wszystkich wyników przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców. Uroczystość odbyła się w samo południe przed Pałacem Biskupów Krakowskich.

W klasyfikacji indywidualnej triumfował aspirant Dawid Suder z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Policjant z Krakowa przyznał, że zaskoczyła go wygrana, jednak jest bardzo szczęśliwy z zajęcia pierwszego miejsca w kraju. – Konkurencja była bardzo dobrze przygotowana. Turniej traktowaliśmy jako zabawę, ponieważ te zadania wykonujemy na co dzień w naszej służbie. Nie ukrywam jednak, że odezwał się duch rywalizacji i każdy chciał zwyciężyć i wypaść jak najlepiej. Moi konkurenci reprezentowali bardzo wysoki poziom – mówi zwycięzca 33. Ogólnopolskiego Konkursu Policjanta Ruchu Drogowego.

Kolejne miejsca wywalczyli młodszy aspirant Rafał Janik z Opola i młodszy aspirant Mikołaj Przybylski z Poznania.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli funkcjonariusze z Małopolski. Na drugim miejscu uplasowali się policjanci z Rzeszowa (województwo podkarpackie) zaś na trzecim reprezentacja świętokrzyskiej drogówki.

Najnowsze

Co w Krakowie