Otwarcie hali sportowej VIII Liceum Ogólnokształcącego na Grzegórzkach (ZDJĘCIA)

17 czerwca uroczyście zainaugurowano działalność nowo wybudowanej hali sportowej przy VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego. Powstała hala sportowa o wymiarach pola gry 36 na 19 m, mieszcząca pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz mniejsze boisko do piłki ręcznej lub futsalu. Powstała też ścianka do wspinaczki sportowej. Na parterze ulokowano m.in. dwie sale fitness oraz zaplecze sanitarno-szatniowe i pomieszczenia techniczne. Wzdłuż dłuższych boków sali sportowej znajdują się składane trybuny na maksymalnie 150 osób. Na dachu hali zamontowano panele fotowoltaiczne. Obiekt kosztował blisko 18 mln złotych. 

Otwarcie obiektu zainaugurował mecz w siatkówkę pomiędzy VIII LO a XXIV LO o Puchar Prezydenta Miasta. Po części sportowej, uczniowie „Ósemki” zorganizowali specjalną debatę z Prezydentem.

To kolejny obiekt tego typu zrealizowany w ramach prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie programu „Pędem do hali”, dzięki któremu coraz więcej krakowskich placówek edukacyjnych, a także klubów sportowych może pochwalić się nowoczesnymi halami i salami sportowymi, dającymi szerokie możliwości pod kątem różnorodnych zajęć i treningów. Powstało już 16 nowych hal sportowych.

 

fot. Bogusław Swierzowski/Krakow.pl, ZIS w Krakowie 

Patrycja Bliska 

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie