Otwarto drugi hotel przy Błoniach. W planach są kolejne

Przy al. 3 Maja, w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskich Błoń, otwarto hotel Hyatt Place Krakow oferujący 216 pokoi. Kompleks powstał w sąsiedztwie już istniejącego obiektu AC by Marriott, który dysponuje 300 pokojami. Tuż obok deweloper Echo Investment buduje obiekt, w którym znajdzie się ponad 500 mieszkań na wynajem. Przewidywany termin oddania inwestycji do użytku to IV kwartał 2023 roku.

31 października swoją działalność rozpoczął  4-gwiazdkowy hotel, usytuowany w sąsiedztwie Błoń i stadionu Wisły Kraków. Obiekt oferuje 216 pokoi i apartamentów, wyposażonych w klimatyzację, 55-calowe Smart TV oraz darmowy dostęp do sieci WI-FI. Goście hotelu mogą na miejscu skorzystać z restauracji Zoom, która serwuje różnorodne dania zarówno kuchni lokalnej, jak i międzynarodowej oraz oferty ,,grab & go”, działającej przez całą dobę. Ponadto czeka na nich także lobby bar i centrum fitness. Znajdzie się też miejsce na organizację konferencji. Hotel posiada przestrzeń do tego przeznaczoną o powierzchni około 150 m kw., którą dodatkowo podzielić można mobilnymi ścianami.

  znajduje się tuz obok funkcjonującego od roku AC Hotel by Marriott.  Obiekt oferuje pokoje w ośmiu różnych wariantach, o powierzchni od 25 do 110 metrów kwadratowych. 230 pokoi ma balkony i tarasy (do 40 mkw.). Jak czytamy na stronie hotelu obiekt posiada  20 pokoi przewidzianych dla drużyn sportowych, w których łóżka mają ponad dwa metry długości. W hotelu znajduje się  też największy w Krakowie apartament prezydencki o powierzchni 110 mkw i  159-metrowym tarasem. AC Hotel by Marriott informuje także, że ma największy hotelowy parking podziemny w Krakowie. Jest tam 114 miejsc dla samochodów, trzy miejsca dla autokarów oraz stacje ładujące. W  hotelu funkcjonuje jednopoziomowa, przeszklona restauracja o powierzchni 600 mkw., która  może pomieścić 250 osób. W obiekcie znajduje się kompleks siedmiu wielofunkcyjnych sal konferencyjnych z możliwością dzielenia i dostępem do światła dziennego. W sumie jest tu ponad 660 mkw. powierzchni konferencyjnej.

Jak wymieniają przedstawiciele inwestora (spółka Portfel Inwestycyjny Hotele), hotel oferuje także „strefy relaksu, wyciszenia i regeneracji”. Chodzi m.in. o: basen o głębokości 1,45 m i długości 12 m, brodzik dla dzieci, sucha sauna, jacuzzi, dostępne masaże czy zabiegi kosmetyczne. Istnieje też w nowym hotelu przestrzeń przeznaczona dla najmłodszych gości, m.in. z zabawkami interaktywnymi.

To nie jedyne inwestycje hotelowe przy Błoniach. Tuz obok hotelu Hyatt Place oraz AC Hotel by Marriott, deweloper Echo Investment buduje obiekt na ponad 500 mieszkań na wynajem. Na parterze znajdzie się  ogólnodostępna kuchnia z jadalnią, pokoje spotkań oraz strefa relaksu i pracy. Na ostatniej kondygnacji powstanie kawiarnia z tarasem widokowym.

(JS)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie