Otwarto Sensoryczny Ogród Wyciszeń w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

Dzieci wraz z rodzicami będą mogli wypoczywać w otoczeniu roślin, wsłuchując się w szum traw czy śpiew ptaków. 5 czerwca otwarto Ogród Sensoryczny dla dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.  Miejsce zostało zaprojektowane przez studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, a jego budowa była możliwa dzięki darowiźnie Amazon oraz Fundacji TVN.

Ogród został zaprojektowany tak, aby stanowił przestrzeń sprzyjającą relaksowi i wyciszeniu dla małych pacjentów, ich rodzin oraz personelu medycznego.  Ogród posiada kilka stref działających na zmysły wzroku, węchu, słuchu, dotyku. W każdej z nich posadzono rośliny oraz zainstalowano małą architekturę o działaniu sensorycznym. 

 – W celu stworzenia idealnej przestrzeni dla dzieci wybrano ciekawy, bajkowy motyw, aby zachęcić najmłodszych do odwiedzania, zabawy, jak i pobudzenia kreatywności. Motywem przewodnim jest podwodny świat. Ogród ma pełnić rolę zielonego pokoju oraz działać sensorycznie poprzez dotyk, smak, węch, dźwięk oraz wzrok – wylicza Szpital  Dziecięcy.

W ogrodzie jest 5 stref działających na zmysły: wzroku, węchu, słuchu, dotyku oraz smaku. W każdej z nich posadzono rośliny oraz zamontowaną małą architekturę o działaniu sensorycznym. Projekt uwzględnia także potrzeby osób na wózkach inwalidzkich oraz dla osób z wózkami dziecięcymi, tak aby z projektowanej przestrzeni mogli korzystać wszyscy.

Ogród dostępny jest dla wszystkich pacjentów szpitala oraz ich rodzin. 

fot. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

Najnowsze

Co w Krakowie