Otylia Jędrzejczak, Joanna Fiodorow i Ewa Swoboda pokażą, że wf jest fajny

W Myślenicach pięć wielkich mistrzyń sportu, w tym Otylia Jędrzejczak, Joanna Fiodorow i Ewa Swoboda, będzie ćwiczyć z dziewczętami i przekonywać je do aktywności sportowej. To będzie kolejna odsłona tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach” organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

– Chcemy pokazać dziewczętom, że lekcja wychowania fizycznego jest nie tylko bardzo ważna, ale także może być fajna. Zależy nam, by przekonać je, że rezygnacja z lekcji wf to jest zły pomysł, który ma dla nich szkodliwe konsekwencje. Nasz projekt kierujemy do dziewcząt z ostatnich klas szkół podstawowych i wszystkich klas szkół średnich, bo właśnie wśród tej grupy notuje się największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego – mówi Otylia Jędrzejczak.

Najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania zaprosiła do Myślenic cztery inne wybitne mistrzynie sportu – jedną z najpopularniejszych polskich lekkoatletek Ewę Swobodę, mistrzynię Europy w koszykówce kobiet Patrycję Czepiec-Golańską, mistrzynię świata w kolarstwie górskim Annę Szafraniec-Rutkiewicz oraz wicemistrzynię świata w rzucie młotem Joannę Fiodorow. – Każda z mistrzyń ma na swoim koncie wielkie osiągnięcia sportowe. Jestem dumna, że ten projekt tak się doskonale rozwinął, a naszych mistrzyń sportu nie musimy namawiać, by przyjechały na spotkanie z uczennicami – dodaje Jędrzejczak.

Fot. Paweł Skraba

Niezwykłą lekcję wychowania fizycznego, poprowadzi znana krakowska trenerka personalna Klaudia Koźbiał. Impreza rozpocznie się w środę, 6 października, o godz. 10.30 w hali sportowej na Zarabiu, przy ul. Zdrojowej 9.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie