„Panie, wysłuchaj naszego pokornego wołania i udziel nam pogody”. Cały Kraków modli się o pogodę (a przynajmniej powinien)

Wierzący i niewierzący powinni się dzisiaj pomodlić o dobrą pogodę w Krakowie.  Za kilka godzin drogowcy przystąpią bowiem do końcowego etapu remontu mostu Dębnickiego. Na dziś zaplanowane jest układanie warstwy bitumicznej nawierzchni jezdni. Aby to zrobić potrzeba dwóch dni dobrej pogody. Tymczasem prognozy nie są optymistyczne. 

Od lipca jedna z najważniejszych przepraw w centrum miasta jest w remoncie. Kierowcy mogą tylko z jednego pasa w każdym kierunku ruchu. Zwężenie tuż przed mostem sprawia, że na Alejach Trzech Wieszczów tworzą się korki. Tymczasem termin zakończenia prac otwarcia przeprawy był już kilkakrotnie przesuwany. Ostatnio powodem była deszczowa pogoda, za co oberwało sie urzędnikom z Zarządu Dróg Miasta Krakowa .

Teraz drogowcy zapowiadają, że prace są już na ostatniej prostej. Zostało tylko ułożenie asfaltu. A dokładniej dwóch warstw nawierzchni. Niestety, prace uzależnione są od warunków pogodowych. Potrzeba około 48 godzin „okienka pogodowego” bez opadów deszczu i śniegu. 

Jak mówi w rozmowie z KRKnews.pl  Michał Pyclik z ZDMK prace przy układaniu nawierzchni rozpoczną się dzisiaj ( 27 listopada) około godziny 14/15 – Kluczowe będzie tutaj pogoda. Potrzebujemy dwóch dni na asfaltowanie. Oraz dwóch dodatkowych na montaż barierek – wylicza Michał Pyclik. Jak dodaje, ZDMK nie chce deklarować terminu oddania mostu. 

A co ma modlitwa wspólnego z asfaltowaniem mostu Dębnickiego. Wbrew pozorom dużo, ponieważ krakowski magistrat ostrzegł właśnie mieszkańców Krakowa o…ataku zimy. Według urzedu we wtorek rano ma spaść 10 cm śniegu.

  –  Wedle prognoz, we wtorek 28 listopada, w godz. od 4.00 do 16.00.w naszym regionie pojawią się opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 10 cm.  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc. – alarmuje magistrat. 

Kto ma więc rację. Mamy „okienko pogodowe” czy atak zimy? kro sie myli –  Urząd Miasta Krakowa czy Zarząd Dróg Miasta Krakowa? Przekonamy sie już niedługo.

Tymczasem może trzeba polecić zakończenie remontu sile wyższej. Chyba tylko to nam zostało.

MODLITWA O DOBRĄ POGODĘ

Panie, wysłuchaj naszego pokornego wołania i udziel nam pogody;
chociaż słusznie cierpimy za nasze grzechy,
okaż nam swoje miłosierdzie i daj nam doznać Twojej dobroci.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Jarek Strzeboński

 

5 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie