Park Krakowski na nowo. Odzyska blask

Park Krakowski jeszcze w tym roku zacznie odzyskiwać dawny blask. Teren przy pl. Inwalidów zyska nowe kosze na śmieci, ławki oświetlenie a popękane alejki zostaną naprawione. Powstanie też nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych. Pierwsze prace ruszą po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży.

Park Krakowski od lat czeka na niezbędny remont, który ponownie zachęcałby mieszkańców do spędzania tam wolnego czasu. By tak się stało, park musi odzyskać dawny blask, który dziś przykrywają zniszczone i popękane alejki parkowe, brak koszy na śmieci, zaniedbana fontanna i niekompletne oświetlenie. Wszystkie te elementy zostały ujęte w planach zaprezentowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

Oprócz elementów małej architektury, w odnowionym parku pojawi się również dużo zieleni, która ma odmienić wizerunek Parku Krakowskiego. Najmłodsi będą mogli korzystać z kolei z nowoczesnego placu zabaw. Jego charakter był w ostatnich dniach konsultowany z dziećmi, które wskazywały jakie przyrządy powinny znaleźć się na placu zabaw.

Remont generalny parku powinien ruszyć w przyszłym roku, pierwsze prace przygotowawcze rozpoczną się po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie