Parówki, deweloperka i tajemnice. Ślady biznesów powiązanych z Danielem Obajtkiem prowadzą pod Kraków

Każdy dzień przynosi nowe informacje o interesach, które powiązane są z Danielem Obajtkiem, prezesem Orlenu, a wiele tropów prowadzi do Małopolski.

W czwartek TVN opublikował wyniki dziennikarskiego śledztwa na temat… parówek na stacjach Orlenu. „Niewielka firma Wędzonka z rodzinnych Myślenic Daniela Obajtka jest jednym z dostawców parówek dla stacji koncernu. Pełnomocnikiem zarządu Wędzonki jest Joanna Górka-Firek, która jednocześnie zasiada w radzie nadzorczej spółki Orlen Paliwa i jest zatrudniona w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa” – ustalił tvn24.pl.

Okazuje się, że agencja, w czasie gdy jej szefem był Obajtek, przeniosła jeden z oddziałów do Myślenic i wynajęła na siedzibę budynek od męża Górki-Firek.

Tymczasem „Gazeta Wyborcza” informuje o nowym biznesie Obajtka i jego znajomych. Okazuje się, że prezes Orlenu jest wspólnikiem firmy deweloperskiej Linda Dom. „Jego życiowa partnerka Paulina Sala, która po 2015 r. zaczęła zasiadać w licznych radach nadzorczych państwowych firm, już sprzedaje domy – założyła ze wspólnikami spółkę budowlaną” – czytamy w gazecie. Spółka już rozpoczęła inwestycje i sprzedaje mieszkania w Osieczanach.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie