„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Pełnomocniczka prezydenta Krakowa w mocnych słowach o opozycji wobec PiS

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Nina Gabryś, pełnomocniczka prezydenta ds. polityki równościowej udzieliła wywiadu „Gazecie Wyborczej”, w którym opowiada o planach miasta, ale nie tylko.

Nie zabrakło jednak wątków aktualnych, zwłaszcza, że ostatnio głośno jest ustawie antyaborcyjnej. – Przeraża mnie, że zostałyśmy wrzucone do takiej rzeczywistości, że dokonano na nas, kobietach, tak olbrzymiej przemocy. W ciężkiej sytuacji urodzenia dziecka z nieuleczalnymi wadami letalnymi, które wywoła wieloletnią traumę, może zaraz znaleźć się moja przyjaciółka. Albo ja. Co wtedy? To przykra rzeczywistość wielu z nas. Rozmowę o macierzyństwie sprowadzono w tym kraju do przemocy – stwierdziła Gabryś w rozmowie z „GW”.

Wypowiedziała się też na temat sceny politycznej. – Zaskakuje mnie, że niektórzy politycy opozycji myślą dalej, że jak przemilczą trudne pytanie, to ono przestanie istnieć. Odpowiedź „jestem za” związkami partnerskimi, równością małżeńską, liberalizacją prawa aborcyjnego nie jest jedyną odpowiedzią. Jest tylko moją odpowiedzią. Politycy mogą mieć różne zdania, nawet powinni. Ale przede wszystkim powinni o nich mówić wprost. Chowanie głowy w piasek to żadna strategia. Polityka jest dla ludzi odważnych – dodała.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca