Pięć firm chce wykonać remont ulicy Opolskiej

Pięć firm zgłosiło się do przetargu na remont ulicy Opolskiej. Zarząd Dróg Miasta Krakowa zaplanował remont odcinka ulicy o długości ponad 1,2 km. Zakres prac obejmie odcinek  od ulicy Prądnickiej do alei 29 Listopada. Ten fragment ulicy znajduje się pomiędzy dwiema dużymi miejskimi inwestycjami i jest intensywnie wykorzystywany przez mieszkańców i kierowców. 

Nawierzchnia ulicy Opolskiej na wysokości Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła 2 została bardzo mocno zniszczona. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy ul. Opolska służyła jako objazd w trakcie budowy pobliskiego tunelu i tramwaju na Górkę Narodową. Dodatkowo ulicą jeździł ciężki sprzęt budowlany z budowy. Dlatego Zarząd Dróg Miasta Krakowa podjął decyzję o przeprowadzeniu remontu tego odcinka.

W ubiegłym miesiącu ZDMK ogłosił przetarg na remont nawierzchni. Jak się okazało, zainteresowanie było duże – swoje oferty złożyło pięć firm. Dobra wiadomość jest taka, że cztery oferty są poniżej zakładanego budżetu. Na całość prac ZDMK zarezerwował 5,1 mln złotych. 

Jak informuje ZDMK „celem prac remontowych jest nie tylko położenie nowej warstwy asfaltu, ale także naprawa krawężników i miejscowych chodników”. Zgodnie z harmonogramem, prace remontowe mają się zakończyć do połowy grudnia. Remontem mają być objęte obydwie jezdnie ulicy, przy czym jezdnia w stronę Nowej Huty na odcinku od ul. Prądnickiej do al. 29 Listopada, a jezdnia w stronę ronda Ofiar Katynia na nieco krótszym fragmencie– od ul. Prądnickiej do wiaduktu kolejowego.

Patrycja Bliska

 

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie