Pięć premier w nadchodzącym sezonie w Teatrze Bagatela

Musisz przeczytać

Teatr Bagatela przedstawia plany na nowy sezon. W programie m.in pięć premier, akcja „Zabierz dziecko do teatru” oraz dwutygodniowe warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Nowy sezon Teatr Bagatela zainauguruje 16 września spektaklem Pijacy  w reżyserii Artura W. Barona.

Obecnie w Teatrze Bagatela trwa krótka przerwa, jednak już niebawem na wszystkich miłośników teatru będzie czekać moc atrakcji. Na nadchodzący sezon 2022/2023 przygotowano pięć premier. Dodatkowo Teatr skupi się na wydarzeniach edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży.

14 października na Scenie na Sarego 7 będzie miała miejsce premiera „Alei Zasłużonych” w reżyserii Dariusza Starczewskiego. Główną rolę w spektaklu zagra gościnnie Monika Niemczyk, a partnerować jej będzie m.in. także reżyser przedstawienia. Tuż przed końcem roku Teatr planuje przedpremierowe pokazy „Słownika ptaszków polskich” wg tekstu Jakuba Morawskiego. „Ptaszki” reżyserować będzie dyrektor ds. artystycznych Bagateli – Krzysztof Materna. Z kolei aktor Zespołu Bagateli – Maciej Sajur – na deskach macierzystego Teatru zadebiutuje w roli reżysera, przygotowując spektakl „Do Siego Roku”. Ta premiera jest planowana na czerwiec 2023.

Wcześniej, bo w kwietniu 2023, widzowie będą mogli obejrzeć przedstawienie w reżyserii Andrzeja Saramonowicza. Autor kultowego „Testosteronu”, spektaklu, który notabene w dalszym ciągu znajduje się w repertuarze Bagateli, przygotuje: „Policję. Noc zatracenia”. Mrożkowska „Policja” i tekst autorski „Noc zatracenia” Saramonowicza będą stanowić materiał dramaturgiczny, z którym zmierzą się aktorzy.

Miesiąc później Jacek Bończyk, wyreżyseruje spektakl muzyczny wg tekstu Heinricha Hoffmana pt.: „Bajki dla niegrzecznych dzieci”. To oczekiwany ukłon w stronę najmłodszej publiczności, którą będzie gościć Scena na Sarego 7.

W nadchodzącym sezonie będzie się również wiele działo i poza sceną. Mocnym punktem działalności Teatru będą wydarzenia edukacyjne. W ofercie dla dzieci i młodzieży są zaplanowane między innymi:

Przedstawienia i warsztaty opowieści obrazkowych z różnych części świata, które poprowadzi założyciel „Muzeum Bajki, Baśni i Opowiadań MuBaBaO”, Michał Malinowski. Odbędą się również warsztaty czytania „Pana Tadeusza” – oferta dla młodzieży klas siódmych i ósmych.
Teatr wychodzi naprzeciw rodzicom powtarzając akcję „Zabierz dziecko do teatru”. Rodzice będą mogli, zrelaksować się oglądając spektakl, a w tym czasie dzieci będą twórczo pracowały podczas warsztatów pod okiem pedagogów plastyków.
W ofercie są także roztańczone, rozśpiewane zimowe „Ferie w Teatrze”, a podczas wakacji Bagatela powraca z „Latem w Teatrze”, czyli dwutygodniowymi warsztatami teatralnymi dla dzieci i młodzieży. Efektem „Lata” zazwyczaj jest publiczny pokaz rezultatów pracy młodych artystów na profesjonalnej scenie.

(JS, materiały prasowe)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca