Pierogi, klasztorne ogrody czy kino? Oto kulturalne propozycje na środę!

Kino, degustacja pierogów, a może wieczór w klasztorze? W środę rozpoczynają się dwa wielkie wydarzenia – Noc Cracovia Sacra oraz Festiwal Pierogów. Na dodatek odbędzie się premiera najnowszego filmu Quentina Tarantino! Nie zabrakło propozycji dla miłośników muzyki i teatru. 

Tegoroczna Noc Cracovia Sacra dedykowana jest  ogrodom i wirydarzom klasztornym, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. W programie wydarzenia przewidziano również liczne koncerty, spektakle słowno-muzyczne oraz wystawy o tematyce sakralnej. Noc Cracovia Sacra rozpocznie się o godz. 19.00 w Opactwie Cystersów w Mogile.

Miłośnicy teatru mogą się wybrać na Letni Festiwal Komedii teatru Bagatela. W repertuarze znajduje się jeden z największych przebojów teatralnych ostatnich 25 lat. „Mayday” to adaptacja farsy Raya Cooneya, która szczególnie przypadła do serca polskim widzom, w zasadzie nie opuszczając repertuaru od 1994 roku! Spektakl rozpocznie się o godz.  19.15, na scenie głównej przy ul. Karmelickiej 6.

W krakowskich kinach odbędzie się prapremiera najnowszego filmu Quentina Tarantino – „Pewnego razu w… Hollywood”. Wystąpi plejada gwiazd m.in. Brad Pitt, Leonardo DiCaprio czy Margot Robbie. Na ekranie zobaczymy również Rafała Zawieruchę, który wcieli się w Romana Polańskiego!

Tłumy krakowian idą na nowy film Tarantino! Kiedy są seanse?

Dziś finał drugiej edycji festiwalu Musica Divina. Przez ostatnie dni mieliśmy okazję wysłuchać wielu pięknych koncertów w wyjątkowych miejscach, jakimi są obiekty sakralne na terenie Krakowa. Środa to ostatni koncert, zamykający festiwal Musica Divina. Na finał grupa Sirin z Białorusi zaprezentuje natchnioną muzykę staroruską. Koncert pod tytułem „Angels and people” odbędzie się w Bazylice Mariackiej. Początek o godz. 20.30.

Na Małym Rynku rozpoczął się Festiwal Pierogów. Podczas wydarzenia będziecie mogli spróbować zarówno pierogi o smaku masła orzechowego z marchewką, jak i klasyczne ruskie. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach lepienia pierogów czy posłuchać koncertów. To impreza nie tylko dla łasuchów!

d.c./krakow.pl

Zobacz także