Ten piłkarz postawił na nogi pół Krakowa! Teraz jego rodacy do nas wrócili

Kraków i okolice powinny otrzymać nazwę „Oficjalnej Stolicy Polskiego Futbolu”. A teraz ta stolica na dobre zaczyna tętnić życiem, bo tu mieszkają, trenują, a w wkrótce zagrają mecze najlepsi piłkarze Euro 2017. Dla naszych Czytelników mamy pulę biletów na niedzielne (godz. 20.45) spotkanie Dania – Włochy na stadionie Cracovii! (szczegóły na końcu tekstu).

W Krakowie i okolicach mocno trzyma się piłka zawodowa, a teraz do głosu dochodzą jeszcze ośrodki, które są już znane z goszczenia największych gwiazd światowej piłki. Przed pięcioma laty krakowscy kibice ustawiali się po autografy Włochów, Anglików i Holendrów, a teraz ich miejsce zajmują wschodzące gwiazdy Niemiec, Danii i ponownie Włoch.

Podczas Euro 2012 to właśnie Włosi zyskali największą sympatię kibiców z Małopolski. Mieszkali w Wieliczce i trenowali na stadionie Cracovii, ale nie chowali się tylko w hotelu i na stadionie, ale chętnie wychodzili do ludzi. I to dosłownie.

5 ton lasagne

W jednym z krakowskich barów z kebabem do dziś wisi zdjęcie Mario Balotellego. Król strzelców Euro 2012 któregoś wieczoru po prostu postanowił wyjść w miasto. Nie poinformował jednak o tym nikogo ze sztabu, więc na trasie Wieliczka – Kraków zaczęły się wielkie poszukiwania, a na drugi dzień śmiano się, że jeden piłkarz postawił na nogi pół miasta.

Zresztą wszystko związane z Włochami było wielkie. Wielka strefa kibica, w której przygotowano wielką lasagne (ważyła 5 ton i pobiła rekord Guinessa) i wielkie emocje, bo Włosi doszli aż do finału imprezy!

– Byli bardzo zadowoleni z przyjęcia i znów tu wrócili. Będą mieszkać w hotelu niedaleko Zamku Królewskiego na Wawelu. To pokazuje, że miasto umie zachować się jako organizator wielkich imprez – mówił na konferencji prasowej Marek Koźmiński, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Teraz włoscy uczestnicy Euro 2017 trenują na obiekcie Wisły, więc na arenę swoich zmagań będą mieli kilkaset metrów. Zresztą wielką szansę na obejrzenie ich niedzielnego występu przeciwko Dani będą mieli nasi Czytelnicy, którzy wezmą udział w konkursie. 

Niemcy kupili serca kibiców

Tym razem Wieliczkę zajęli Niemcy, gdzie mieszkają i trenują na obiekcie Górnika. Na miejscu zameldowali się w środę i tego dnia przeprowadzili trening otwarty dla kibiców.

Podopieczni Stefana Kuntza od razu kupili sobie serca mieszkańców, bo bez marudzenia rozdawali autografy i naklejki niemieckiej federacji, a także pozowali do zdjęć. Niemcy na Cracovii zmierzą się z Danią (21 czerwca, godz. 20.45) i Włochami (24 czerwca, godz. 20.45).

Z kolei śladami Anglików z Euro 2012 poszli Duńczycy, którzy do Krakowa przylecieli we wtorek. Mieszkają w hotelu Double Tree Hilton, a trenować będą na obiekcie Hutnika, który na Euro 2012 był przygotowywany właśnie pod czujnym okiem angielskich specjalistów.

W grupie C występują jeszcze Czesi, którzy zamieszkali w Tychach, bo właśnie tam rozgrywają swoje wszystkie spotkania.

A TERAZ KONKURS!

Dla Czytelników KRKnews mamy pulę biletów na niedzielne spotkanie (godz. 20.45) Dania – Włochy na stadionie Cracovii. By wziąć udział w konkursie należy przysłać na adres redakcja@krknews.pl email zatytułowany Dania – Włochy, a w treści uzasadnić, czemu chcielibyście pójść na to spotkanie. Prosimy również o podanie swojego numeru telefonu. 

Konkurs trwa do soboty do godz. 15. Zwycięzców poinformujemy telefonicznie w sobotę do godziny 20.

Dawid Nizioł

zdjęcie tytułowe / fot. Foter.com

Najnowsze

Co w Krakowie