Pilnie potrzebna rozmowa prezydentów Polski i Ukrainy

Wysadzenie upamiętniającego naszych rodaków pomnika w Hucie Pieniackiej, niewpuszczenie na Ukrainę prezydenta Przemyśla Roberta Chomy, zdewastowanie cmentarza (także jego polskiej części) w Bykowni – to wszystko zdarzyło się w ciągu zaledwie kilkunastu dni.

Myślę, że w tej sytuacji nie wystarczą już nawet bardzo ostre noty dyplomatyczne naszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ale potrzebna jest natychmiastowa poważna rozmowa prezydentów obu państw, za którą pójdą zdecydowane działania ukraińskich służb. Jeżeli nie uda im się odnaleźć sprawców powyższych aktów wandalizmu o polityczno-historycznym podłożu, to powinny przynajmniej dołożyć wszelkich starań, aby nie powtarzały się one w przyszłości, bo inaczej i tak już niezbyt dobre stosunki polsko-ukraińskie ulegną dalszemu pogorszeniu ku wielkiej radości Rosji.

Jerzy Bukowski

Zdjęcie tytułowe: Jan Lorek

* dr Jerzy Bukowski – Rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, publicysta, filozof i bloger.

Teksty publikowane w tym dziale są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

O tym, jak Kukliński i CIA wodzili za nos komunistyczne służby

Zobacz także