Piorun zabił 13-letniego turystę! Tragedia w Tatrach!!! [aktualizacja]

for. Pixabay
W Tatrach trwa potężna burza z piorunami, a TOPR i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe prowadzą akcje ratunkowe w kilku miejscach. Po południu w grupę turystów na szczycie Giewontu w Tatrach uderzył piorun. Pomimo reanimacji, zmarł 13-letni chłopiec. Ofiar śmiertelnych może być znacznie więcej – informuje Tygodnik Podhalański
 
Po południu piorun uderzył Giewont. W tym czasie na szczycie znalazło się 5 osób. Najbardziej ucierpiał 13-letni chłopiec. Ratownicy próbowali uratować dziecko, ale niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych i 13-latek zmarł. 
 
Piorun miał uderzyć również w łańcuch, który znajdował się na szczycie Giewontu. Aż 20 osób w tym czasie trzymało się łańcucha.
 
Joanna Paździo z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego twierdzi, że zmarły 2 osoby – 13-letni chłopiec oraz dorosły. W wyniku burzy poszkodowanych zostało ok. 25 turystów. 
 
W Kościelisku na Blachówce uderzył piorun w drzewo. Pioruny uderzały również w Kopę Kondracką. 
 
Schronisko na Hali Kondratowej zamieniło się w szpital polowy. Do Zakopanego latają śmigłowce ratunkowe z Krakowa, Gliwic, Kielc i Krosna. Obecnie do Krakowa przewieziono 3 osoby, a 10 poszkodowanych trafiło do szpitala w Nowym Targu. W zakopiańskiej placówce znajduje się 3 rannych. 
 
Obecnie do Zakopanego udał się Piotr Ćwik, wojewoda. O godz. 17.30 ma odbyć się sztab kryzysowy. 
 
Po stronie słowackiej również są ofiary śmiertelne. 
 
js/Tygodnik Podhalański
 

Zobacz także