Pizzeria Tutti Santi otworzyła drugi lokal w Krakowie

Musisz przeczytać

W Krakowie otwarto drugi lokal pizzerii Tutti Santi, która serwuje pizze według tradycyjnej receptury mistrza Włoch Valerio Valle. Nowa pizzeria mieści się przy ul. Medweckiego 7, vis a vis Centrum Handlowego Czyżyny. Ci, którzy kosztowali pizzy Tutti Santi w lokalu przy Centrum Handlowym Zakopianka, na pewno ucieszą się z drugiego takiego lokalu w Krakowie.

Pizzeria Tutti Santi

Pizzeria Tutti Santi

Dla tych, którzy znają już pizzę mistrza Włoch, wizyta w nowym Tutti Santi na Czyżynach będzie mimo wszystko pewnym odkryciem. To za sprawą oryginalnej aranżacji wnętrza, które przygotowało studio projektowe LSD z Krakowa. W nowej restauracji dominują elementy gotyckie subtelnie połączone z industrialnym wykończeniem, które tworzą wyjątkowy klimat. Sercem restauracji jest opalany prawdziwym drewnem piec, przy którym na oczach gości pizzaiolo przygotowują ich ulubione pizze.

– Pizza to bardzo popularne danie na świecie, ale dopiero gdy spróbujemy tej prawdziwie włoskiej, przygotowywanej według rzemieślniczych metod, odkryjemy w czym tkwi jej fenomen – powiedział Valerio Valle, wielokrotnie nagradzany na świecie wybitny pizzaiolo, który przygotowywał w Krakowie swój zespół do otwarcia nowej restauracji. – We Włoszech początkowo pizza była daniem dla biednych, ale przez lata przeszła ogromną ewolucję. Dzisiaj najlepsze włoskie pizzerie stosują wysokiej jakości składniki i serwują wyrafinowane pizze, które mogą zadowolić najbardziej wybredne gusta – dodaje.

W menu Tutti Santi znajdziemy pozycje m.in. z dojrzewającą w czerwonym winie Bresaolą, wyjątkowym włoskim serem Stracchino, truflami, czy karmelizowanymi według specjalnej receptury w piecu pomidorkami. W menu są także najbardziej znane pizze klasyczne, ale goście mają do wyboru szeroką ofertę pizz premium z wyszukanymi, regionalnymi składnikami, czy popularne we Włoszech, a jeszcze mało znane w Polsce – pizze białe (pizza bianca) bez pomidorowego sosu.

Tutti Santi to sieć pizzerii, których patronem i współzałożycielem jest Mistrz Europy i Włoch w pizzy klasycznej Valerio Valle. Restauracje Tutti Santi mieszczą się w Kaliszu, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Ostrowie Wielkopolskim, Kielcach, Koninie, Głogowie, Lubinie, Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi. Pracujący na co dzień w Tutti Santi członkowie zespołu Valerio zdobyli w tym roku aż 8 pucharów na Mistrzostwach Pizzy we Włoszech, w tym najważniejsze trofeum całych zawodów w kategorii Pizza Classica.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca