Po ciężkiej chorobie zmarł wicewojewoda Józef Leśniak. „Gdy odwiedziłem go w szpitalu…”

Dziś rano zmarł wicewojewoda małopolski Józef Leśniak. Miał 54 lata.

Śp. Józef Leśniak urodził się 6 marca 1968 roku w Limanowej. Był posłem na Sejm VIII kadencji, a od 2019 r. wicewojewodą małopolski.

W przeszłości pełnił także wówczas funkcje m.in. wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych, członka Komisji Finansów Publicznych i Komisji Infrastruktury oraz wiceprzewodniczącego Polskiej Sekcji Zgromadzenia Parlamentarnego Frankofonii.

W latach 2010-2015 zasiadał w Radzie Powiatu Nowosądeckiego.

– Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski. Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi. Gdy w ostatnich godzinach odwiedzałem Go w szpitalu, choć bardzo cierpiał, resztką sił był w stanie się uśmiechnąć, potrafił dać nam nadzieję… Panie Wojewodo, dziękuję za Twój Patriotyzm, przywiązanie do Polski i tytaniczną pracę dla niej. Będziemy zawsze pamiętać o Twoim zaangażowaniu – napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Najnowsze

Co w Krakowie