Po otwarciu Trasy Łagiewnickiej większe korki na dochodzących do niej ulicach

Otwarcie Trasy Łagiewnickiej spowodowało, że na ulicach Herberta, Stojałowskiego, Turowicza, Witosa kierowcy stoją w coraz większych korkach. Wszystko przez takie ustawienie sygnalizacji świetlnej, które skraca czas wyjazdu z tych ulic.

Na problem zwrócił uwagę radny Michał Starobrat, który poprosił o korektę sygnalizacji świetlnej w rejonie ulic Herberta, Stojałowskiego, Turowicza, Witosa. – Po oddaniu Trasy Łagiewnickiej kierowcy przemieszczający się tymi ulicami stoją w dużych korkach i zwracają uwagę na zbyt krótkie cykle zielonego światła. Kierowcy denerwują się na długi oczekiwanie w sytuacji, kiedy obok z zielonego światłą nie ma kto korzystać – tłumaczy radny Starobrat.

Jego zdaniem problem niewydajnej sygnalizacji świetlnej w tym rejonie może w dużej mierze wpływać na ogromne korki aut wyjeżdżających ze Swoszowic. – Oczywiście remont ulicy Herberta przyczynia się do zwiększenia korków, ale nie zmienia to faktu, że pokonując remontowany fragment korki są nadal – podkreśla Michał Starobrat.

Otwarcie Trasy Łagiewnickiej

Zdjęcie 1 z 63

(red) (fot. Andrey Rafael)

13 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie