Pobicie przed klubem w centrum Krakowa. Policja zatrzymała sprawców

Trzech młodych mężczyzn pobiło przed jednym z krakowskich klubów 28-latka. Policjanci po ponad dwóch tygodniach od tego pobicia zatrzymali sprawców. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

27 stycznia 2022 roku do Komisariatu Policji I w Krakowie przyszedł 28-letni mężczyzna, który zgłosił policjantom, że w godzinach nocnych, został pobity przez nieznanych mu mężczyzn przed jednym z klubów działających w rejonie Rynku Głównego. Mężczyźni pobili i skopali chłopaka, który palił papierosa przed wejście do lokalu LGBT+. Zajście opisała w mediach społecznościowych znajoma poszkodowanego. O tym pobiciu już informowaliśmy…

Policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie wszczęli dochodzenie w tej sprawie i rozpoczęli ustalanie okoliczności zdarzenia oraz poszukiwanie sprawców pobicia. Kryminalni z krakowskiej jedynki wytypowali trzech mężczyzn, których podejrzewali o napaść na 28-latka.
15 lutego 2022 roku policjanci udali się pod adresy, gdzie mieli zamieszkiwać wytypowani sprawcy. Funkcjonariusze w różnych miejscach na terenie Krakowa zatrzymali 18, 19 i 20-latka, którzy zostali przewiezieni do komisariatu przy ulicy Szerokiej. – Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutów pobicia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu (art. 158 § 1 kk oraz art. 157 § 1 kk), za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowują swoje działania policjanci.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie