Poczuj magię świąt w Dworku Białoprądnickim

W poniedziałek o godz. 19 w Dworku Białoprądnickim odbędzie się koncert „White Christmas”, podczas którego usłyszymy popularne utwory świąteczne ze Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii. Wstęp wolny.

W programie koncertu „White Christmas” znajdą się znane amerykańskie piosenki świąteczne w interpretacji Karoliny Sanchewskiej z towarzyszeniem akompaniamentu fortepianowego Jakuba Chyły. Usłyszymy też historie o tym, jak powstawały w czasie złotej ery Hollywood i o czym opowiadają. W programie znajdą się m.in: „Rockin’ Around the Christmas Tree”, „Winter Wonderland”, czy „White Christmas”.

Koncert w drugiej części wypełni muzyka bożonarodzeniowa z Andaluzji (Hiszpania) w wykonaniu Ildefonso Naverette Segado. Kolędy, które zaprezentuje, mówią nie tylko o Świętej Rodzinie i szopce, ale także o ciekawych  tradycjach, które kultywuje się w Hiszpanii do dziś.

Usłyszymy m.in.  „Madre en la puerta hay un niño” (Hermanos Galindo), „Piensa la mula, El tamborilero” Ande la Marimorena , czy „Ya viene la vieja”.

To już kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkania kultur”, podczas którego z bliska można poznać niezwykłe tradycje z różnych stron świata, a publiczność może aktywnie wziąć udział w wydarzeniu.

Michał Lop

Najnowsze

Co w Krakowie