Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Wisła Kraków – zapowiedź meczu!

Rozgrywki Ekstraklasy w niesamowitym tempie zbliżają się do końca, a tym samym nadchodzi czas najważniejszych spotkań. Podbeskidzie Bielsko-Biała w najbliższy weekend zmierzy się u siebie z Wisłą Kraków. Czy Górale pokonają Białą Gwiazdę i uciekną z ostatniego miejsca w tabeli? Zapraszamy na zapowiedź tej rywalizacji.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Górale to drużyna, która spędziła zimę na ostatniej pozycji w tabeli, jednak po wznowieniu rozgrywek zaliczyła dwa ważne zwycięstwa, w tym jedno nad Legią Warszawa i na chwilę uciekła katu spod topora. Po serii gorszych wyników w ostatnim czasie Podbeskidzie ponownie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a strata do bezpiecznej pozycji, na której jest Stal Mielec, to zaledwie jeden punkt. W związku z tym już w najbliższej serii gier będą mieli okazje, aby uciec ze strefy spadkowej, kiedy to zmierza się z Wisłą Kraków.

Pierwsze starcie tych drużyn w obecnej kampanii zakończyło się wygraną Wisły Kraków 3:0. Nic dziwnego, ponieważ Górale mają najgorszą defensywę w całej lidze. Do tej pory stracili aż 48 bramek i to właśnie postawa w obronie może być gwoździem do ich trumny na koniec sezonu. Na razie pozostają jeszcze w grze, a dopóki piłkarza w grze, wszystko jest możliwe.

Warto podkreślić, że jeśli mają punktować, to przede wszystkim powinni szukać ciekawych okazji na swoim boisku. Podbeskidzie aż 15 z 18 wywalczonych oczek w obecnej kampanii uzbierało na swoim obiekcie.

Ostatnie zwycięstwo Podbeskidzie odniosło 7 lutego, więc kibice tej drużyny z pewnością liczą na przełamanie po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach, którą można było dobrze spożytkować.

Podbeskidzie Bielsko-Biała statystyki:

 • Górale zajmują aktualnie ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem 18 punktów.
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała do bezpiecznej pozycji traci dokładnie jeden punkt.
 • Górale mają najgorszą defensywę w całej Ekstraklasie, do tej pory stracili aż 48 goli w 22 meczach.
 • Podbeskidzie po 22 meczach strzeliło najmniej bramek w lidze – zaledwie 21.
 • 15 z 18 wywalczonych punktów przez Podbeskidzie miało miejsce w meczach domowych.
 • Podbeskidzie przegrało 3 z ostatnich czterech meczów ligowych.
 • Górale nie zaznali smaku wygranej od czasu zwycięstwa nad Górnikiem Zabrze 7 lutego.
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała w trzech ostatnich meczach Ekstraklasy straciło dokładnie po dwie bramki.
 • Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną Wisły Kraków 3:0.

Wisła Kraków

Biała Gwiazda podejdzie do tego pojedynku w dobrych nastrojach, ponieważ wygrała 3 z ostatnich 5 meczów ligowych. Dzięki takiej postawie znacząco poprawiła swoją sytuację w tabeli i obecnie można już powiedzieć, że szanse tej drużyny na spadek znacząco się zmniejszyły.

Dodatkowo Wisła ma na swoim koncie 4 kolejne wygrane w meczach bezpośrednich z Podbeskidziem, co na pewno będzie stanowiło przewagę psychologiczną przed najbliższym starciem tych drużyn. Co więcej, Wiślacy nie stracili nawet jednej bramki w trzech ostatnich starciach z tym rywalem. O podtrzymanie tej passy nie będzie jednak łatwo, ponieważ 4 z 6 meczów tej drużyny w poprzednich kolejkach to wyniki BTTS.

Wisła w tym sezonie lepiej prezentuje się w meczach wyjazdowych niż na swoim boisku. Biała Gwiazda ma na koncie 15 punktów w delegacjach, co jest szóstym wynikiem w całej stawce. Imponującą statystyką może być fakt, że Wiślacy, jak na drużynę z dołu tabeli tracą średnio poniżej jednej bramki na mecz na wyjeździe.

Tutaj mogłeś przeczytać zapowiedź ostatniego meczu Wisły Kraków.

Wisła Kraków statystyki:

 • Wisła Kraków wygrała 3 z ostatnich 5 meczów.
 • Biała Gwiazda ma na koncie cztery kolejne zwycięstwa z Podbeskidziem.
 • Wiślacy nie stracili gola w trzech ostatnich meczach z tym przeciwnikiem
 • 4 z 6 ostatnich spotkań Wisły Kraków to wyniki BTTS.
 • Biała Gwiazda tylko dwa razy zachowała czyste konto po wznowieniu rozgrywek. W obu przypadkach na swoim boisku.
 • Wisła Kraków ma 10 punktów przewagi nad najbliższym rywalem.
 • Biała Gwiazda w tabeli meczów wyjazdowych zajmuje szóstą pozycję z dorobkiem 15 punktów.
 • Wisła traci średnio poniżej jednej bramki na mecz wyjazdowy w Ekstraklasie.

Zakłady bukmacherskie – co nowego w sporcie?

Superbet Zakłady Bukmacherskie nie mają wątpliwości, że Wisła Kraków jest faworytem tej rywalizacji. Za ekipą gości przemawia aktualna forma, ale także statystyki meczów bezpośrednich.

Wisła w ostatnim czasie regularnie notuje wyniki BTTS, natomiast Podbeskidzie ma najgorszą defensywę w całej stawce. Nic więc dziwnego, że zakłady sportowe proponują niższy kurs na powodzenie zakładu na BTTS, niż przeciwnie. Można powiedzieć, że jest to ciekawy przelicznik, jeśli nie planujemy grać na wygranego w tej rywalizacji. Trzeba jednak mieć z tyłu głowy, że Podbeskidzie nie zdobyło gola w 3 ostatnich meczach z Wisłą Kraków.

Under czy over? Jak zdaniem zakładów bukmacherskich układają się szanse na powodzenie tego zakładu? Analitycy za bardziej prawdopodobne zakończenie tego spotkania uznają +2,5 gola, co widać po proponowanych kursach. W trzech poprzednich starciach pomiędzy tymi drużynami w Bielsku-Białej takie zdarzenie kończyło się powodzeniem.

Dla fanów zakładów bukmacherskich ważną informacją będzie również statystyka dotycząca spotkań tych drużyn na obiekcie Podbeskidzia. Od 2011 roku Biała Gwiazda nie doznała nawet jednej porażki w Bielsku-Białej. W tym czasie trzy razy triumfowali goście, a czterokrotnie padł wynik remisowy. Zdaniem analityków zakładów bukmacherskich tym razem powinno być podobnie, jednak Ekstraklasa w obecnej kampanii już nie raz zaskakiwała typerów, czego najlepszym przykładem jest, chociażby starcie domowe Podbeskidzia z Legią Warszawa. Kursy na to, że mistrz Polski nie zdobędzie nawet jednego gola w tym meczu, były bardzo wysokie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Najnowsze

Co w Krakowie