Jest nowy projekt uchwały w sprawie podwyżki cen biletów w komunikacji miejskiej

Bilet sieciowy dla mieszkańca – 109 złotych, na jedną linię – 82 złote. To nowe propozycje cen biletów okresowych w komunikacji miejskiej w Krakowie. Prezydent przekazał radnym projekt uchwały w sprawie podwyżki cen biletów okresowych na miejskie autobusy i tramwaje. Poniżej propozycje cen z najnowszego projektu uchwały. Wyższe ceny mają obowiązywać od 1 czerwca 2023 roku.

Obecnie bilet miesięczny na jedną linię dla mieszkańca to wydatek 54 złotych. Po podwyżce będzie to już 82 złote. Bilet sieciowy podrożeje z 80 do 109 złotych. W cenniku pojawi się półroczny bilet sieciowy – za 547 złotych.

Przypomnijmy, że pierwszy projekt uchwały w sprawie podwyżki cen biletów na komunikację miejską w Krakowie trafił do kosza. Najpierw radni nie chcieli o nim dyskutować, a potem odrzucili propozycje prezydenta. Obecnie proponowana podwyżka jest nieco niższa od poprzedniej. Szacuje się, iż zaproponowana w projekcie uchwały „korekta cen biletów” wygeneruje dodatkowe wpływy na poziomie około 40 mln zł rocznie.

(GS)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie