„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Podwyżka zamiast obniżki! Tauron zachęca do atrakcyjnego rabatu. UWAGA! To może być pułapka!

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

„Zapłacisz mniej za prąd. Cena niższa o nie mniej niż 10% od taryfy sprzedawcy. Oferta ważna do 28.02.2021” – tak Tauron zachęca odbiorców energii elektrycznej do skorzystania z promocyjnej oferty. „Nie czekaj na koniec cennika, z którego korzystasz. Wybierz lepszą ofertę już dziś – bez dodatkowych opłat” – można przeczytać w mailu od Tauronu. Uważajcie – jeśli macie umowę gwarantującą stałą cenę skorzystanie z tej oferty oznacza… podwyżkę.

Byłem blisko wpadnięcia w tą pułapkę. Odebrałem telefon, usłyszałem miły głos pani, która opowiadała o atrakcyjnej ofercie Tauronu. Wprawdzie nie zgodziłem się na zawarcie umowy, ale na tyle zostałem zachęcony, że postanowiłem sam zadzwonić na infolinię. I już prawie wpadłem w sidła…

Pani, z którą rozmawiałem, stwierdziła, że musi mi podać szczegóły oferty. I słuchałem, jak mówi, ile płacę za kilowatogodzinę teraz, ile zapłacę, gdy skorzystam z rabatu 0,2-proc., a ile, gdy będę miał 10-proc. rabat. I coś mi się nie zgadzało. Usłyszałem bowiem, że teraz płacę 0,29 zł, przy rabacie 0,2 proc. będzie to 0,38 zł, a przy 10-proc. – 0,35 zł (te liczby były dłuższe, chyba nawet do czwartego miejsca po przecinku). Zapytałem, czy dobrze usłyszałem pierwszą cenę. Po potwierdzeniu zapytałem, jak to możliwe, że po skorzystaniu z promocyjnej oferty zapłacę więcej. I dowiedziałem się (właściwie przypomniano mi), że jakiś czas temu zawarłem umowę na dwa lata z gwarancją stałej ceny za prąd. To oznacza, że choć ceny rosną, podwyżka mnie nie obejmuje. I każdy, kto ma taką umowę, powinien dobrze sprawdzić, czy przyjmując 10-proc. rabat nie zapłaci więcej niż teraz.

Ciekawe jest jeszcze jedno – mam umowę z Tauronem na trzy liczniki prądu. Dla dwóch mogłem skorzystać z oferty, dla trzeciej – nie. Ta trzecia umowa nie gwarantuje stałej ceny. Nie wiem, czy gdyby Tauron pozwolił mi skorzystać z rabatu 10-proc., płaciłbym mniej niż teraz, bo te liczby do czwartego miejsca po przecinku pouciekały mi z pamięci. I tak dobrze, że połapałem się przy pierwszych dwóch umowach.

Grzegorz Skowron

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca