Pogoda opóźnia rozpoczęcie prac remontowych na moście Dębnickim

Mieszkańcy Krakowa muszą uzbroić się w cierpliwość – planowane na dzisiaj prace remontowe ścieżki pieszo-rowerowej na moście Dębnickim zostały przełożone z powodu złych warunków pogodowych. Nowy termin rozpoczęcia prac wyznaczono na czwartek, 25 kwietnia. Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiada, że w związku z remontem pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Most Dębnicki, strategiczna przeprawa w sercu Krakowa, niedawno przeszedł remont, który zakończono w listopadzie ubiegłego roku. Niestety, niecałe pół roku później na jednej z jego ścieżek pieszo-rowerowych wykryto ubytki betonu.

Krzysztof Wojdowski, rzecznik prasowy ZDMK, w rozmowie z KRKnews.pl wyjaśnia, że obecna sytuacja jest wynikiem decyzji o położeniu tymczasowej warstwy ochronnej z żywicy w listopadzie. Warunki pogodowe nie pozwoliły wtedy na zastosowanie trwalszych rozwiązań. ZDMK podkreśla, że zaplanowane prace, zgodnie z aneksem do umowy z wykonawcą, nie spowodują dodatkowych kosztów dla miasta.

Prace remontowe zostaną podzielone na dwa etapy. Od czwartku, 25 kwietnia ruszą prace na chodniku od strony Wawelu – od ok. godz. 7.00, piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z tej części mostu. Roboty potrwają do wtorku, 30 kwietnia
Od poniedziałku, 6 maja rozpoczną się prace na chodniku od strony Salwatora. On również zostanie zamknięty dla pieszych i rowerzystów. Roboty potrwają do soboty, 11 maja.

Dodatkowo, ZDMK poinformowało o planowanych pracach na ścieżce od strony Salwatora, które obejmą malowanie gzymsów i wykonanie dylatacji poprzecznej, a także ewentualne drobne poprawki.

 – Na ścieżce od strony Salwatora, przeprowadzone zostanie malowanie gzymsów oraz wykonana zostanie dylatacja poprzeczna czyli tzw. uszczelnienie. Dodatkowo może pojawić się potrzeba wykonania drobnych poprawek jeśli jakieś ewentualnie się pojawiły od czasu zakończenia prac – tłumaczy Krzysztof Wojdowski z ZDMK.

Remont mostu Dębnickiego zakończył się 30 listopada, po pięciu miesiącach prac. Deklarowane przez urzędników terminy zakończenia prac były kilkukrotnie zmieniane. Ostatni termin, z nocy 22 na 23 listopada, również nie został dotrzymany.

Remontu mostu Dębnickiego opóźni się przez złą pogodę

 

Najnowsze

Co w Krakowie