Ksiądz z Krakowa i dwaj górale pokonają na rowerach 3610 kilometrów. Dają sobie na to 21 dni

Takiej wyprawy na Światowe Dni Młodzieży jeszcze nie było. Ksiądz Marcin Napora, Bartłomiej Michulec i Marcin Kidoń pojadą na rowerach do Lizbony. Wyruszą z Pińska, przejadą po drogach siedmiu państw i pokonają w sumie 3610 kilometrów w 21 dni.

O przygotowaniach do niecodziennej wyprawy księdza z Krakowa (z parafii na Salwatorze) i dwóch górali informuje Archidiecezja Krakowska. Rowerowi pątnicy otrzymali błogosławieństwo metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego. Akcja odbywa się pod hasłem „Rowerem do Lizbony przez 7 krajów”.

„Przed rowerzystami ok. 3610 km, które planują przejechać w 21 dni. Dwa dni przeznaczą na odpoczynek, trzy pozostają w rezerwie, i trzy na udział w wydarzeniach centralnych ŚDM w Lizbonie. Przez dwa tygodnie będą zdani tylko na siebie, a na ostatnim etapie dołączą do nich dwie osoby w busie serwisowym” – podaje Archidiecezja Krakowska.

Przygotowania do tej wyprawy to m.in. rezerwacja noclegów na trasie, ale przede wszystkim treningi. Uczestnicy grupy „Rowerem do Lizbony przez 7 krajów” mają swojego trenera, pod okiem którego wykonują ćwiczenia, biegają, pływają i oczywiście jeżdżą na rowerach.

Można im też pomóc – nie tylko modlitwą. Więcej – Na dwóch kołach do Lizbony – Archidiecezja Krakowska.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie