Policja apeluje do świadków którzy zbierali rozsypane pieniądze na ulicy Grota Roweckiego o ich zwrot

Policja apeluje do świadków którzy zbierali rozsypane pieniądze na ulicy Grota Roweckiego o ich zwrot. Do zdarzenia doszło 5 maja  w godz. 8.30-8.45 na krakowskim Ruczaju.

Według zgłoszenia pokrzywdzony nieopatrznie pozostawił saszetkę z kopertą z pieniędzmi (polskie banknoty w różnych nominałach) na dachu pojazdu, po czym ruszył samochodem jadąc kolejno ulicami: Ruczaj, Miłkowskiego, Kobierzyńską, Grota-Roweckiego, Kapelanka i Twardowskiego.

 – Chwilę po tym jak kierowca dojechał do miejsca docelowego, zorientował się o utracie gotówki i powiadomił Policję. W międzyczasie Policja otrzymała także zgłoszenie, że na ul. Grota Roweckiego w rejonie posesji nr 5 przechodnie zbierali rozsypane pieniądze z ulicy – mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji

Świadków zdarzenia oraz osoby, które znalazły pieniądze, prosimy o ich zwrot do Komisariatu Policji V w Krakowie ul. Zamoyskiego 22 (tel. do dyżurnego 47 83 52 916) lub najbliższego komisariatu. W przeciwnym wypadku, osobie, która przywłaszczyła gotówkę grożą sankcje karne (art. 284 kodeksu karnego lub art. 119 kodeksu wykroczeń).

(JS)

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie