Policja odzyskała 22 skradzione rowery. Zatrzymany złodziej i 3 paserów

Fot. krakow.policja.gov.pl

To było zatrzymanie złodzieja kradnącego rower na Prądniku Czerwonym. Ale po nitce do kłębka… Policjanci dotarli jeszcze do paserów i odzyskali w sumie 22 skradzione w Krakowie i powiecie krakowskim jednoślady.

„Kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Krakowie zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież roweru oraz 3 paserów. Sprawcy działali na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego” – informuje policja

18 września policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w trakcie patrolu zauważyli, jak na jednej z ulic w rejonie Prądnika Czerwonego młody mężczyzna usuwa zabezpieczenie z zaparkowanego tam roweru. Policjanci podjęli interwencję i zatrzymali 21-latka na gorącym uczynku kradzieży.
Ale nie był to jedyny łup złodzieja. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli jeszcze cztery jednoślady, do których prawa własności nie był w stanie udowodnić.

Dalsze postępowanie przyniosło jeszcze większe efekty. Kryminalni ustalili i zatrzymali kolejnych 3 amatorów cudzej własności. W zajmowanych przez nich mieszkaniach policjanci znaleźli jeszcze 18 rowerów, pochodzących z przestępstwa.

Fot. Policja – Kraków

„Wszyscy zatrzymani usłyszeli już policyjne zarzuty. 21-latek odpowie za kradzież, a pozostali za paserstwo umyślne. Prokurator zastosował wobec sprawców środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy” – informuje policja.

(red)

Zobacz także