Policja podsumowuje „małopolskie” ferie

Małopolska policja podsumowuje pierwszy turnus ferii zimowych na stoku. Okazuje się, że na stokach było bezpiecznie, choć nie obyło się również bez interwencji, a nawet zatrzymań.

W sumie małopolscy policjanci pełniący patrole na stacjach narciarskich interweniowali 36 razy. Ponad 200 razy przypominali narciarzom i snowboardzistom o zasadach bezpiecznej jazdy, a cztery osoby zostały pouczone w sprawie obowiązku używania kasków (dla osób do 16 roku życia przyp. red.).

Policjanci odnotowali również 15 wykroczeń, większość z nich kończyła się na pouczeniu, ale dwie osoby zostały ukarane mandatami. Dodatkowo policjanci zatrzymali jednego z narciarzy, który przebywał na stoku pod wpływem alkoholu i jedną osobę, która posiadała przy sobie narkotyki.

Policjanci podczas patroli pełnili również służbę prewencyjną i informacyjną. Przypominali narciarzom i snowboardzistom o zasadach bezpiecznej jazdy oraz o regulaminach obowiązujących na wszystkich stacjach narciarskich. Dziś swoje ferie rozpoczynają kolejne województwa: dolnośląskie, opolskie, zachodniopomorskie i mazowieckie.

(pt)

fot. Małopolska Policja

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie