Policja skontrolowała rury wydechowe w samochodach. Sporo nieprawidłowości

Musisz przeczytać

„Smog” to policyjna akcja kontroli spalin emitowanych przez samochody. Tylko jednego dnia małopolska policja skontrolowała, co wychodzi z rur wydechowych blisko 1,6 tys. pojazdów. W ponad setce aut wykryto wycieki płynów i nadmierną emisję spalin. Kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne tych aut.

Jak informuje małopolska policja, na terenie całego województwa prowadzona była kontrola samochodów pod hasłem „Smog”. – Celem tych działań było wyeliminowanie z ruchu jak największej ilości pojazdów, które zanieczyszczają środowisko – nie kryją mundurowi.

Funkcjonariusze za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Podczas akcji reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Podczas całodziennych działań małopolscy policjanci skontrolowali 1574 pojazdy. Stwierdzili 102 nieprawidłowości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska oraz wyciekami płynów eksploatacyjnych. Za te nieprawidłowości zatrzymano dowody rejestracyjne.

Za używanie pojazdów w sposób powodujący uciążliwość związaną z nadmierną emisją spalin do środowiska grozi mandat karny w wysokości do 300 złotych. Ponadto za tę nieprawidłowość policjant obligatoryjnie zatrzymuje dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy – podaje małopolska policja.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca