Policja zatrzymała dilerów. Narkotyki schowane w aucie na jednym z krakowskich parkingów

Policjanci z krakowskiej komendy miejskiej na jednym z parkingów w rejonie Dąbia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie ukrywali narkotyki. W mieszkaniu jednego z nich również natrafiono na nielegalne substancje.

Policjanci się na parking znajdujący się przy jednym ze sklepów na krakowskim Dąbiu, gdzie według ustaleń mogły przebywać osoby posiadające nielegalne substancje. Po krótkiej obserwacji kryminalni zauważyli samochód, w którym znajdowały się osoby będące w ich zainteresowaniu.

– Policjanci natychmiast wylegitymowali dwóch mężczyzn będących w pojeździe. W trakcie interwencji ujawnili worek z zawartością amfetaminy. W związku z tym 30-latek oraz jego 6 lat starszy kolega zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej jednostki. W takcie przesłuchania 36-latek przyznał, że narkotyki znajdujące się w samochodzie stanowiły jego własność – podaje policja.

Na tym jednak działania się nie zakończyły, gdyż kryminalni postanowili przeszukać miejsca zamieszkania zatrzymanych. W mieszkaniu 30-latka zlokalizowanym w Czyżynach również ujawnione zostały nielegalne substancje. Policjanci zabezpieczyli pod tym adresem ponad 1300 gramów amfetaminy, ponad 1400 gramów marihuany, dużą ilość woreczków strunowych oraz wagi elektroniczne. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu.

Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście wobec 30-latka oraz 36-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. 

Najnowsze

Co w Krakowie