Policjanci weszli do mieszkania na Podgórzu. Duże odkrycie

W zeszłym tygodniu policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie nielegalne substancje. Dodatkowo, w nieczynnym lokalu gastronomicznym, należącym do 25-latka kryminalni również znaleźli narkotyki. 

Policjanci udali się na jedną z podgórskich ulic, gdzie jak ustalili w jednym z lokali gastronomicznych, miał przebywać mężczyzna powiązany z przestępczością narkotykową.

– Po krótkiej obserwacji mundurowi zauważyli mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. 25-latek został natychmiast wylegitymowany oraz sprawdzony pod kątem posiadania zakazanych substancji. W trakcie wykonywanych czynności policjanci znaleźli przy nim m.in. woreczki foliowe z zawartością białego i brązowego proszku oraz woreczki foliowe z tabletkami w różnych kolorach – podaje policja.

25-latek został zatrzymany, a policjanci udali się do lokalu, stanowiącego jego własność. Na miejscu oprócz policjantów z ‘’piątki’’ obecny był również przewodnik psa służbowego. To właśnie pies wskazał miejsca ukrycia narkotyków. Przy zatrzymanym oraz podczas przeszukania lokalu policjanci zabezpieczyli m.in. amfetaminę, mefedron, haszysz, LSD, tabletki ekstazy oraz marihuanę. W sumie ujawnionych zostało blisko 0,5 kilograma narkotyków. Oprócz nielegalnych substancji funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 36 tysięcy złotych oraz wagę elektroniczną.  

– Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 19 kwietnia br. prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 25-latka policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego w kwocie 15 tysięcy złotych – informuje policja.

Najnowsze

Co w Krakowie