Politechnika szuka studentów

Politechnika Krakowska rusza na poszukiwanie nowych studentów. Już jutro (1 czerwca, przyp. red.) rozpoczyna się rekrutacja na nowy rok akademicki 2016/17. Do dyspozycji kandydatów na studia stacjonarne I stopnia jest 3,2 tys. miejsc. Na studentów czekają 24 kierunki stacjonarne oraz 8 kierunków niestacjonarnych. – Oferujemy atrakcyjne programy kształcenia, współtworzone przez pracodawców, są one stale monitorowane i poszerzane o najnowszą wiedzę – podkreśla rektor Politechniki Krakowskiej, prof. Kazimierz Furtak.

Rekrutacja rozpoczyna się 1 czerwca i odbywa się elektronicznie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej www.pk.edu.pl. Studenci znajdą tam również informacje dotyczące potrzebnych dokumentów oraz wyboru kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Jako pierwsi, w systemie rejestrują się kandydaci na kierunek architektury oraz architektury i krajobrazu. Rekrutacja na pozostałe kierunki rozpoczyna się od 13 czerwca.

W ubiegłym roku największą popularnością na Politechnice Krakowskiej cieszyła się informatyka, automatyka i robotyka, inżynieria biomedyczna, architektura, gospodarka przestrzenna, budownictwo, mechanika i budowa maszyn oraz transport.

– Studenci już w trakcie nauki uczestnicą w rozwiązywaniu praktycznych problemów w ramach projektów badawczych bądź wspólnych przedsięwzięć uczelni i jej partnerów gospodarczych i samorządowych. Mają też praktyki w firmach z branż związanych z kierunkiem studiów. Dlatego wchodzą na rynek pracy wyposażeni w wiedzę i doświadczenia zawodowe, co pozwala im szybko znaleźć dobrą pracę – przekonuje rektor PK, prof. Kazimierz Furtak.

Z wyników badań losów absolwentów, przeprowadzonych przez Biuro Karier Politechniki Krakowskiej wynika, że w pół roku po studiach magisterskich pracę znalazło aż 91,6 proc. badanych absolwentów PK, którzy ukończyli studia w 2015 roku.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie